Novinky

Skytrax vymenúva najlepšie letiská roku 2024. Singapurské Changi už nie je číslo 1

0 0

Singapurské letisko Changi stratilo svoju pozíciu najlepšieho letiska na svete v prospech medzinárodného letiska Hamad v Dauhe, podľa agentúry na hodnotenie leteckej dopravy. Skytrax.Â

Je to už tretíkrát, čo medzinárodné letisko Hamad získalo prvé miesto po zisku titulu v rokoch 2021 a 2022.

Cestovatelia viac ako 100 národností sa zúčastnili prieskumu Skytrax, ktorý tiež označil medzinárodné letisko Hamad za najlepšie letisko na svete na nakupovanie.

Letisko Changi bolo od Skytrax 12-krát korunované za najlepšie letisko na svete, vrátane víťazstva na prvom mieste v rade od roku 2013 do roku 2020 a opäť v roku 2023.

V tohtoročnom prieskume získalo letisko mestského štátu tituly „Najlepšie letisko v Ázii“ a „Najlepšia letecká imigračná služba na svete“.

Medzinárodné letisko Incheon v Južnej Kórei sa dostalo na tretie miesto – zo 4. miesta v roku 2023 – a bolo vyhlásené za svetovo najpriateľskejšie letisko pre rodiny v tomto roku.

Tokijské letisko Haneda sa umiestnilo na štvrtom mieste a bolo tiež označené ako „Najčistejšie letisko na svete“. V roku 2023 vybavilo 70 miliónov cestujúcich – najviac zo všetkých letísk na zozname Skytrax – podľa spoločnosti.

Ďalšie veľké medzinárodné letisko v Tokiu, medzinárodné letisko Narita, sa umiestnilo na 5. mieste v zozname. Bolo uznané za svoje služby zákazníkom a získalo titul „Najlepší personál letiska na svete“.

Rebríček je založený na dotazníkoch zaslaných zákazníkom letísk v období od augusta 2023 do marca 2024. Cestujúci hodnotili kľúčové letiskové služby, ako sú skúsenosti s odbavením a transferom, imigračné odbavenie, nákupy a odlety.

Skytrax: Najlepšie letiská na svete v roku 2024

  1. Medzinárodné letisko Hamad
  2. Singapurské letisko Changi
  3. Medzinárodné letisko Incheon
  4. Letisko Haneda
  5. Medzinárodné letisko Narita
  6. Parížske letisko Charlesa de Gaulla
  7. Medzinárodné letisko Dubaj
  8. Medzinárodné letisko v Mníchove
  9. Zurich…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/18/skytrax-names-best-airports-of-2024-singapores-changi-no-longer-no-1.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.