Novinky

Prieskumy Lok Sabha začínajú 19. apríla – Čo potrebujete vedieť

0 0

Pracovník 15. apríla 2024 upevní vlajku vládnucej strany Bharatiya Janata na hromadu ich vodcu a indického premiéra Narendru Modiho.

Idrees Mohammed | Afp | Getty Images

Indovia idú v piatok k volebným urnám, ktoré budú najväčšími demokratickými voľbami na svete, keďže takmer miliarda voličov si zvolí svoju budúcu vládu a rozhodne sa, či odovzdať premiérovi Narendrovi Modimu tretie funkčné obdobie.

The všeobecné voľby 2024 bude prebiehať v siedmich fázach počas nasledujúcich šiestich týždňov od 19. apríla.

Voliči rozhodnú o tom, kto obsadí kreslá Lok Sabha, dolnej komory indického parlamentu, na nasledujúcich päť rokov. Lok Sabha je najsilnejšou z dvoch komôr parlamentu.

Ktorákoľvek strana alebo koalícia, ktorá získa väčšinu, povedie vládu a vyberie budúceho premiéra. Analytici vo všeobecnosti očakávajú, že Modiho hinduisticko-nacionalistická strana Bharatiya Janata Party dosiahne v nadchádzajúcich voľbách ďalšie veľké víťazstvo.

Tu je dôvod, prečo sú voľby v Indii dôležité.

Meteorický vzostup Indie

Indické voľby: Voliči diskutujú o kľúčových otázkach

To nie je všetko.

Indický akciový trh predbehol Hongkongv decembri sa stala štvrtou najväčšou na svete a teraz má hodnotu viac ako 4 bilióny dolárov.Â

Analytici očakávajú, že Modi vyhrá tretie päťročné funkčné obdobie za sebou, čo bude ďalej riadiť trajektóriu rastu Indie.

“Príbeh rastu sa neskončil. Súkromné ​​a zahraničné investície však boli veľmi utlmené a vývoz tiež klesol,” povedal pre CNBC Suyash Rai, zástupca riaditeľa a kolega z Carnegie India. “Takže mám pocit, že sa nahromadila nejaká slabosť.”

Americký prezident Joe Biden a indický premiér Narendra Modi na slávnostnom prílete počas štátnej návštevy na južnom trávniku Bieleho domu vo Washingtone 22. júna 2023.

Bloomberg | Bloomberg | Getty Images

India za posledný rok nadviazala hlbšie vzťahy so Západom a Modiho znovuzvolenie by mohlo…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/18/india-elections-lok-sabha-polls-start-april-19-what-you-need-to-know.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.