Novinky

Maharadžov Express do paláca na kolesách

0 0

Luxusné vlaky v Indii pochádzajú z koloniálnej éry, keď honosné vozne prepravovali hodnostárov, úradníkov a kráľovskú rodinu.

V 19. storočí boli postavené ďalšie vlaky pre maharadžov krajiny a iné vládnuce elity a ich rodiny.

Po nezávislosti Indie v roku 1947 sa osobné peňaženky – alebo vládne platby týmto vládcom – skončili. Bez peňazí na ich údržbu boli indické luxusné železničné vagóny opustené.

Spoločnosť Indian Railways, ktorá je súčasťou indického národného železničného systému, v priebehu rokov zrenovovala niekoľko vlakov, pričom prvý mal svoj debut v 80. rokoch. Vlaky boli zavedené na podporu cestovného ruchu v Indii tým, že cestujúcim poskytli jedinečný a bohatý spôsob, ako zažiť krajinu.

Tieto vlaky, ktoré spájajú historickú eleganciu s moderným komfortom, sú pohľadom do kráľovskej minulosti Indie.

Poznámka pre cestujúcich: Cestovné spoločnosti majú webové stránky, ktoré sa zdajú byť oficiálnymi stránkami pre vlaky v tomto článku, pričom niekedy predávajú zájazdy za vyššie ceny. Oficiálne stránky pre každý vlak sú vložené do odkazov.

1. Â Â Palác na kolesách

Trasa: osemdňová cesta naprieč severozápadnou Indiou, vrátane „zlatého trojuholníka“ Dillí, Džajpuru a Agry

Cena: od 864 USD (na základe zdieľania s dvojčatami)

Kedy prebieha: september až apríl

Predstavený v roku 1982, Palác na kolesách je ikonou indického luxusného cestovania vlakom. Tento vlak, ktorý sa ťahá pozdĺž severných končín Indie cez Rádžasthán a Agra, ponorí cestujúcich do dávnej kráľovskej éry so západom slnka v dunách, safari na ťavách a výletmi do rádžasthánskych palácov a historických pevností.

Nahliadnutie do jedálenského vozňa a kabíny ukazuje zdobené detaily na palube vlaku India's Palace on Wheels.

Zdroj: Palace on Wheels

Jeho 14-vozový vlak, každý pomenovaný po bývalých kniežacích štátoch Rádžastán, má 41 kabín s panoramatickými oknami, luxusnými kobercami,…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/18/luxury-trains-in-india-maharajas-express-to-palace-on-wheels-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.