Novinky

Baidu vydáva nové nástroje AI na podporu vývoja aplikácií

0 0

Generálny riaditeľ Baidu Robin Li hovorí počas firemnej konferencie Create v Shenzhene v Číne 16. apríla 2024.

Bloomberg | Bloomberg | Getty Images

SHENZHEN, Čína – rok po operátorovi čínskeho vyhľadávača Baidu vydala svojho robota Ernie podobného ChatGPT, spoločnosť tento týždeň oznámila nástroje na povzbudenie miestnych obyvateľov k vývoju aplikácií umelej inteligencie.

„V Číne je dnes 1 miliarda používateľov internetu, modely silných základov, dostatočné aplikačné scenáre AI a najkompletnejší priemyselný systém na svete,“ uviedol generálny riaditeľ Robin Li vo svojom vyhlásení. otvárací prejav v utorok na výročnej konferencii vývojárov AI spoločnosti Baidu.

„Každý môže byť vývojár,“ povedal v mandarínčine podľa prekladu CNBC.

Zatiaľ čo mnohí poukazujú na to, ako Čína zaostáva za USA v schopnostiach umelej inteligencie, iní zdôrazňujú, že sila čínskeho trhu spočíva skôr v technologickej aplikácii. Vezmite elektronický obchod na druhý deň a 30-minútová dodávka jedlanapríklad.

Novo ohlásené nástroje AI od Baidu umožňujú ľuďom bez znalosti kódovania vytvárať generatívne chatboty poháňané AI pre špecifické funkcie, ktoré potom možno integrovať do webovej stránky, výsledkov vyhľadávača Baidu alebo iných online portálov. To sa líši od podobného nástroja s názvom GPT, ktorý OpenAI spustila začiatkom tohto roka, pretože tieto chatboty vytvorené na mieru – pre všetko od navrhovania filmov po opravu kódu – sedia v rozhraní ChatGPT.

Očakávajte, že AI bude rovnako univerzálna ako e-mail: HSBC

Základné nástroje Baidu sú vo všeobecnosti dostupné na vyskúšanie zadarmo, až do určitého limitu používania, podobne ako niektoré z nich Google cloud a AI funkcie. OpenAI si účtuje mesačný poplatok za najnovšiu verziu ChatGPT a možnosť používať ju pre počítačové programy. Starší model ChatGPT 3.5 je možné používať bezplatne, ale bez prístupu k vlastným značkám GPT.

Baidu tento týždeň tiež oznámila tri nové verzie svojho Ernie AI…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/18/baidu-releases-new-ai-tools-to-promote-application-development.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.