Novinky

Zisk ASML ťahá akcie polovodičov nižšie

0 0

Pracovníci v Carl Zeiss ZMT sú videní mimo obrovských vákuových komôr, kde sa testujú optické systémy pre nový nástroj ASML High NA EUV.

ASML

Akcie čipov v stredu klesli po tom, čo to povedal ASML, kľúčový vývojár zariadení na výrobu polovodičov počet rezervácií sa medziročne znížil o 61 %. v prvom štvrťroku výraznejší pokles, ako investori očakávali.

Počas obchodovania v stredu AMD akcie klesli o viac ako 4 %, Nvidia akcie klesli o 3 %, Intel akcie klesli takmer o 2 % a Qualcomm bola nižšia o 2 %. Najväčší pokles však postihol spoločnosť zaoberajúcu sa čipovou technológiou Armktorý sa v stredu obchodoval takmer o 10 % nižšie.

ASML klesol o viac ako 8 % v deň, keď celý index S&P 500 klesol len o menej ako 1 %.

ASML je v podstate jediným dodávateľom strojov, ktoré sú potrebné na zostavenie najpokročilejších čipov na svete, pričom každý z nich často stojí stovky miliónov dolárov. Holandská spoločnosť dodala v roku 2023 449 „litografických“ strojov a medzi jej hlavných zákazníkov patria špičkové svetové zlievarne procesorov: TSMC, Samsung a Intel.

Jeho dvaja najväčší zákazníci predstavovali viac ako polovicu jeho predaja v roku 2023. Predaje klesli na Taiwane a v Južnej Kórei, kde sídlia TSMC a Samsung.

Zlievárne fyzicky vyrábajú čipy, ktoré navrhujú spoločnosti ako Nvidia alebo Apple, takže akýkoľvek náznak toho, že kupujú menej zariadení, by mohol naznačovať pokles v hlboko cyklickom polovodičovom priemysle, čo by potom mohlo ovplyvniť predaj čipových spoločností koncovým zákazníkom. A keďže licenčné spoločnosti, ako je Arm, zaúčtujú niekoľko centov príjmov vždy, keď je čip vyrobený pomocou ich technológie, nižší predaj výrobných strojov by mohol signalizovať, že celkovo sa na trh dostane menej čipov.

Celkové rezervácie strojov ASML medziročne klesli o 4 % a generálny riaditeľ Peter Wennink vo vyhlásení uviedol, že očakáva, že druhá polovica roku 2024 bude silnejšia ako prvá, čo sa týka polovodičov…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/17/asml-earnings-drag-semiconductor-stocks-lower.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.