Novinky

Vedúci leteckých spoločností predpovedajú rekordné leto, ešte väčší dopyt po prvej triede

0 0

Cestujúci na letisku LaGuardia v New Yorku 30. júna 2022.

Leslie Josephs | CNBC

Zatiaľ čo letectvo priemyslu bol v reflektor v poslednej dobe pre množstvo otázky bezpečnostiVedenie leteckých spoločností tvrdí, že neexistujú žiadne známky spomalenia dopytu po letoch.

združené letecké spoločnosti “ako letecká spoločnosť a ako odvetvie” bude toto leto prepravovať rekordný počet cestujúcich, uviedol v stredu obchodný riaditeľ dopravcu Andrew Nocella.

“Dopyt je naďalej silný a vidíme rekordnú jarnú a letnú cestovateľskú sezónu s 11 najvyššími predajnými dňami v našej histórii, ktoré sa vyskytli v tomto kalendárnom roku,” Delta Air Lines Povedal to generálny riaditeľ Ed Bastian hovor spoločnosti o týždeň skôr. American Airlines a Southwest Airlines oznámiť výsledky 25. apríla.

Dopyt po leteckej doprave bol napriek pretrvávaniu odolný inflácie čo zavážilo domáce rozpočty, ako aj množstvo závažných bezpečnostných problémov, ktoré vyvolali kongresové vypočutia a stali sa terčom vtipov od nočnej televízie až po TikTok.

Verejná a regulačná kontrola odvetvia sa zvýšila po a praskla zástrčka dverí z a Boeing 737 Max 9 v januári. To vyvolalo novú bezpečnostnú krízu pre Boeing a spomalilo dodávky nových lietadiel leteckým spoločnostiam.

Samotná spoločnosť United Airlines prechádza kontrolou bezpečnosti s Federálnym úradom pre letectvo po niekoľkých tohtoročných incidentoch vrátane pneumatiky, ktorá spadla z jedného z jej starších Boeingov 777.

Letecké spoločnosti, ktoré zarábajú väčšinu svojich peňazí na jar a v lete, tiež zápasia s vyššími nákladmi na palivo a prácu, pričom nové zmluvy dávajú pilotom a iným pracovníkom veľké zvýšenie po rokoch stagnujúcich platov.

Dopyt po medzinárodných cestách a oživenie firemného cestovania však pomohli podporiť globálnych prepravcov. Prognózy Delty aj United za druhý štvrťrok prekonali odhady Wall Street…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/17/airline-execs-predict-record-summer-even-more-demand-for-first-class.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.