Novinky

Biden admin, príprava portov na kybernetické útoky ako cieľ americkej infraštruktúry

0 0

Žeriavy nečinne čakajú, kým 14. marca 2024 v prístave Los Angeles pristane loď, aby odstránila nákladné kontajnery.ÂÂ

Genaro Molina | Los Angeles Times | Getty Images

Najvyšší predstaviteľ Biden pre kybernetickú bezpečnosť naliehal v stredu v spoločnej výzve na národné prístavy, aby zašifrovali svoje údaje, rýchlo opravili všetky zraniteľné miesta v kritických systémoch a mali dobre vyškolený kybernetický tím, pretože hacky zamerané na kľúčovú infraštruktúru v USA sa zvyšujú.

Anne Neubergerová, zástupkyňa poradcu pre národnú bezpečnosť pre kybernetické a nové technológie, citovala februárové podpísanie výkonného príkazu prezidenta Bidena. posilniť kybernetickú bezpečnosť amerických prístavov. Národný prístavný systém je hlavným vstupným bodom pre obchod, zamestnáva 31 miliónov ľudí a vytvára pre ekonomiku USA viac ako 5,4 bilióna dolárov.

“Je potrebné urobiť viac v rámci prístavov a dodávateľského reťazca,” povedal výkonný riaditeľ Port of Los Angeles Gene Seroka, ktorý už roky bojuje za silný federálny plán kybernetickej bezpečnosti. “Výkonný príkaz pozdvihol diskusiu.”

Prvý námorný prístav v Spojených štátoch, ktorý v roku 2014 zriadil kybernetické bezpečnostné operačné centrum (CSOC), Port of Los Angeles, podľa Seroka, bojoval s najvyšším počtom zaznamenaných kybernetických útokov proti prístavu v roku 2023, pričom CSOC zastavila 750 miliónov kybernetických útokov. pokusy o prienik.

V a správa za rok 2023Ministerstvo dopravy námornej správy varovalo, že americké prístavy sú zraniteľné voči kybernetickým útokom v dôsledku viacerých zainteresovaných strán zapojených do prevádzky prístavu, pričom sa identifikovali riziká súvisiace s prístupom k zariadeniam, ústredím terminálu, operačnými technologickými systémami, ako sú komunikačné systémy a manipulácia s nákladom. vybavenie, polohovacie, navigačné a časové služby, ktoré by ovplyvnili pohyby plavidiel a zložité logistické systémy v prístavných zariadeniach a zdieľanie medzi loďami a…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/17/biden-admin-ports-prep-for-cyberattacks-as-us-infrastructure-targeted.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.