Novinky

Tesla dáva Elonovi Muskovi výplatu 56 miliárd dolárov na hlasovanie akcionárov

0 0

Elon Musk sa zúčastňuje premiéry ''Lola'', ktorá sa konala v divadle Regency Bruin v Los Angeles, Kalifornia, USA, 3. februára 2024.ÂÂ

Aude Guerrucci Reuters

Tesla v stredu oznámila, že požiada akcionárov, aby obnovili platový balík generálneho riaditeľa Elona Muska vo výške 56 miliárd dolárov, ktorý sudca z Delaware zrušené začiatkom tohto roka po tom, čo rozhodol, že dohoda o odmeňovaní bola „hlboko chybná“.

Tesla tiež uviedla, že požiada akcionárov, aby schválili presun spoločnosti začlenenie z Delaware do Texasu. Musk navrhol tento krok po tom, čo bol jeho výplatný balík označený za nezákonný. Stredajšie oznámenie prišlo niekoľko dní po tom, čo automobilka uviedla, že to urobí znížiť svoju pracovnú silu o 10 %.

Povedal Tesla rozhodnutie súdu vytvoril pre spoločnosť „zásadný problém“.

Tieto dva návrhy budú pravdepodobne veľmi kontroverzné. Tesla si najala splnomocnenca, Innisfree M&A, a plánuje minúť neurčitú sumu v miliónoch, aby pomohla zabezpečiť hlasy pre dva návrhy, podľa podania.

Tesla nenajal Innisfree od roku 2018, keď prvýkrát požiadal akcionárov, aby hlasovali o Muskovom platovom balíku. Spoločnosti často propagujú náklady na sprostredkovanie žiadostí len vtedy, keď sa očakávajú veľké návrhy alebo spory v zastúpení. (Innisfree bol tiež žaluje Muskov Twitter cez nezaplatené účty.)

Muskov platový balík bol zrušený po tom, čo akcionár začiatkom tohto roka vyhral súdny spor proti spoločnosti. Kancelárka súdu Delaware Chancery Court Kathaleen McCormick zistila, že Musk, nie predstavenstvo Tesly, ovládal spoločnosť a že kompenzačný výbor predstavenstva namiesto toho, aby s Muskom vyjednával o podmienkach dohody, „pracoval vedľa neho, takmer ako poradný orgán“.

Rozhodnutie Tornetta, pomenované po Teslovi akcionár Richard Tornetta ktorý priniesol oblek, podnietil Muska, aby povedal: “Nikdy nezačleňujte svoju spoločnosť do stavu…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/17/elon-musk-pay-tesla-to-ask-holders-to-reinstate-voided-stock-grant.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.