Novinky

Predseda Fedu Powell povedal, že tento rok „nedošlo k ďalšiemu pokroku“ v oblasti inflácie

0 0

Predseda Federálneho rezervného systému Jerome Powell hovorí počas tlačovej konferencie po uzavretom dvojdňovom zasadnutí Federálneho výboru pre voľný trh o politike úrokových sadzieb vo Federálnom rezervnom systéme vo Washingtone, DC, 13. decembra 2023.

Kevin Lamarque | Reuters

Predseda Federálneho rezervného systému Jerome Powell Uviedol v utorok, že americká ekonomika, hoci je inak silná, nezaznamenala návrat inflácie k cieľu centrálnej banky, čo poukazuje na ďalšiu nepravdepodobnosť, že by sa znižovanie úrokových sadzieb v blízkej dobe blížilo.

Hovoriť s politické fórum Powell sa zameral na ekonomické vzťahy medzi USA a Kanadou a povedal, že zatiaľ čo inflácia naďalej klesá, nepohybovala sa dostatočne rýchlo a súčasný stav politiky by mal zostať nedotknutý.

“Najnovšie údaje ukazujú solídny rast a pokračujúcu silu na trhu práce, ale aj nedostatočný doterajší pokrok v tomto roku pri návrate k nášmu 2% inflačnému cieľu,” povedal šéf Fedu počas panelovej diskusie.

Po nedávnych vyhláseniach predstaviteľov centrálnej banky Powell naznačil, že súčasná úroveň politiky pravdepodobne zostane na mieste, kým sa inflácia nepriblíži k cieľu.

Od júla 2023 má Fed ponechala svoju referenčnú úrokovú sadzbu v cieľovom rozmedzí medzi 5,25 % – 5,5 %, čo je najviac za 23 rokov. Bol to výsledok 11 po sebe idúcich zvyšovaní sadzieb, ktoré sa začali v marci 2022.

“Nedávne údaje nám jednoznačne nepriniesli väčšiu dôveru a namiesto toho naznačujú, že dosiahnutie tejto dôvery bude pravdepodobne trvať dlhšie, ako sa očakávalo,” povedal. “To znamená, že si myslíme, že politika má dobrú pozíciu na zvládnutie rizík, ktorým čelíme.”

Powell dodal, že kým inflácia neukáže väčší pokrok, “môžeme udržať súčasnú úroveň obmedzenia tak dlho, ako to bude potrebné.”

Komentáre nasledujú údaje o inflácii počas prvých troch mesiacov roku 2024, ktorá bola vyššia, ako sa očakávalo. A index spotrebiteľských cien za marec,…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/16/powell-cites-lack-of-progress-this-year-in-reaching-feds-inflation-goal.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.