Novinky

Ako využiť túto prosperujúcu zásobu talentov na podporu rastu vašej spoločnosti

0 0

Názory vyjadrené prispievateľmi podnikateľa sú ich vlastné.

Ako sa obchodné operácie menia, vedúci pracovníci a podnikatelia sa čoraz viac obracajú na pracovnú silu na požiadanie, ktorá je súčasne podporovaná technológiou a priťahovaná k účelovo riadeným projektom.

Zvážte Upwork, ktorého rok 2020 Správa o pulze budúcnosti pracovnej sily odhalili, že takmer 80 % náborových manažérov, ktorí angažujú nezávislých pracovníkov, je presvedčených, že tak urobia. Títo najímatelia poskytujú žiadané odborné znalosti – na báze projektu k projektu –, ktoré podnikatelia potrebujú pri rozširovaní svojich operácií bez toho, aby im vznikali dlhodobé režijné náklady.

Táto nová paradigma trhu tiež podporuje dynamiku, s 79 % podnikov súhlasiť s tým, že talent na voľnej nohe umožňuje väčšiu inovatívnosť. Asi najvýrečnejšie je, že 84 % manažérov, ktorí ho využívajú, sa cíti istejšie, že sa prispôsobí budúcim prekážkam, v porovnaní s iba 69 % tých, ktorí sa spoliehajú výlučne na zamestnancov na plný úväzok.

Využitím trhov na voľnej nohe môžu podnikatelia posilniť značku zamestnávateľa, rozšíriť možnosti a organizácie pripravené na budúcnosť, a to aj počas turbulencií. Ako skoro 60 % náborových manažérov plánujú zvýšiť angažovanosť s nezávislými pracovníkmi v priebehu nasledujúcich dvoch rokov, teraz je čas, aby vedúci pracovníci realizovali svoj vlastný potenciál.

Súvisiace: Navigácia počas veľkej zmeny: Prečo je vaša značka zamestnávateľa kľúčom k náboru talentov

Trh práce sa stále mení

Po masívnej sezóne najímanie, sme späť pri prepúšťaní a znižovaní počtu zamestnancov. Spoločnosti pociťujú nadúvanie – od nevyužitých kancelárskych priestorov s rastúcim nájomným na nadrozmerné zamestnanecké štruktúry – a presúvajú zameranie na nábor len tých najnutnejších pozícií. To zanecháva kritické talentová medzera potrebné pre zložité projekty a špecializované úlohy. Túto prázdnotu môžu vyplniť vysoko kvalifikovaní a špecializovaní nezávislí pracovníci.

Niekoľko kľúčových výhod na ich zapojenie:

Prístup k špecializovaným odborníkom: Platformy ako Toptal a Guru poskytujú prístup k elitným profesionálom z popredných spoločností z rebríčka Fortune 500 a inovatívnych startupov. Či už potrebujete špecialistu na strojové učenie, rastového stratéga alebo finančného modelára, podnikatelia si teraz môžu vytvoriť tímy na požiadanie, ktoré sa môžu pochváliť špecializovanými zručnosťami, čo im umožní zamerať investície na projekty s najvyššou strategickou hodnotou.

Vylepšená agilita: Popredné korporácie si čoraz viac „prenajímajú“ zručnosti využívaním nezávislých expertov na iniciatívy zahŕňajúce nové technológie alebo pri vstupe na neznáme trhy. Vďaka špecializovaným prispievateľom, ktorí sú k dispozícii na vyplnenie medzier vo vedomostiach, môžu majitelia skúmať nápady, ktoré sa kedysi zdali nereálne kvôli vnútorným obmedzeniam – odomknutie vynaliezavosti a výhody prvého ťahu.

• Silnejšia zamestnanecká značka: Spojenie zamestnancov na plný úväzok s projektovými nezávislými pracovníkmi signalizuje záväzok k modernizácii a rovnováhe medzi pracovným a súkromným životom. Ponuka pútavej práce a flexibility vám pomôže získať výnimočných kandidátov a pomôže vám súťažiť s firemnými gigantmi o talenty najvyššej úrovne.

Súvisiace: Môžu dôchodcovia prosperovať v koncertnej ekonomike? Navigácia v zmenenej pracovnej sile

Tipy na využitie talentu na koncertoch

Po preskúmaní síl, ktoré pretvárajú prácu, sa vedúci pracovníci možno pýtajú, ako efektívne využiť platformy na voľnej nohe. Koniec koncov, ako môžete vedieť, že zarábate, ak prenájom nie je fyzicky prítomný na plný úväzok?

• Jasne definujte projekty: Náborom na zmluvy sa darí, keď sú očakávania a termíny stanovené vopred. Je teda jasné, že je potrebné podrobne špecifikovať výstupy, metriky úspechu, požadované zručnosti a plánované časové investície. Zostať vpredu, pokiaľ ide o komunikáciu a očakávania, pomôže vyhnúť sa bolestiam hlavy vrátane oneskorení.

• Budujte lojalitu talentom: Najlepší nezávislí odborníci majú možnosti, pokiaľ ide o projekty, ktoré akceptujú. Preštudujte si ich profily, aby ste rozpoznali vášne a stimuly. Ponúknite zaujímavú prácu, flexibilitu a silnú komunikáciu na motiváciu záujmu a zlepšenie výsledkov.

• Správa spolupráce: Poskytujte stabilný kontext, spätnú väzbu a poradenstvo v každej fáze projektu, ale tiež podporujte autonómiu, a to aj pri nasmerovaní úsilia na strategické ciele. Dynamická rovnováha týchto vlastností vedie k optimálnym výsledkom.

• Pokračujte v rozširovaní svojho talentového fondu: Pridajte osvedčených nezávislých pracovníkov do internej databázy na opakované zákazky a informujte talenty o nových iniciatívach, pre ktoré by ich odbornosť poskytla výhodu. Odhalením ďalších spôsobov môžu nezávislí pracovníci zlepšiť podnikanie a prehĺbiť vzťah.

Súvisiace: Vyplňte si medzeru v talentoch získavaním kandidátov z komunity veteránov

Špičkové platformy na spojenie s talentom

Teraz prichádza ťažšia časť: nájsť dodávateľov, ktorí prinášajú zlomkové sady odborných znalostí. Samozrejme, existuje čoraz väčší počet platforiem, ale zistil som, že ako lídri vynikajú tieto:

Fiverr: Ideálne pre manažérov, ktorí hľadajú dizajn, digitálny marketing, písanie, video a podporu správcu. Známy cenovou dostupnosťou a jednoduchým zverejňovaním pracovných miest. Využíva tiež globálny fond talentov.

Upwork: Flexibilná platforma, ktorá zahŕňa viac ako 150 zručností. Používajú ho všetci od malých podnikov po globálne podniky. Silný v oblasti IT, vývoja, dizajnu, financií a poradenstva.

Toptal: Zameriava sa výlučne na 3 % najlepších talentov. Najlepšie pre skúsených vývojárov softvéru, dizajnérov, projektových manažérov a finančných expertov. Všetci prispievatelia sú dôkladne preverení.

Contra: Rastúca nezávislá platforma, ktorá preveruje a spája uchádzačov o zamestnanie aj náborové spoločnosti. Najlepšie na tom je, že to neberie províziu z projektov.

Súvisiace: 3 stratégie na optimalizáciu náborového procesu a nájdenie najlepších zamestnancov

Čísla hovoria samy za seba: podniky, ktoré zapájajú odborníkov na voľnej nohe, uvádzajú väčšiu sebadôveru a konkurencieschopnosť, ako aj schopnosť odolávať turbulenciám, no staré presvedčenia môžu stále spôsobiť váhavosť medzi tými, ktorí chcú zamestnať. S podporou takýchto špecializovaných spolupracovníkov môžu spoločnosti skúmať nové obzory, ktoré by nezaťažoval jednorazový úzky pohľad na personálne modely.Čítaj celý článok

Originál článok: https://www.entrepreneur.com/growing-a-business/how-to-capitalize-on-this-thriving-talent-pool-to-drive/469743
__
entrepreneur.com – Všetky práva vyhradené

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.