Novinky

Ako Bombardier zarába na túžbe elít cestovať súkromným lietadlom

0 0

Sedadlo a posteľ na palube obchodného lietadla Bombardier Global 6500 vystavené počas singapurskej leteckej šou v Singapure v stredu 21. februára 2024.

Bloomberg | Bloomberg | Getty Images

Lietadlá, vlaky a snežné skútre tvorili portfólio dopravy, ktoré Bombardier jazdilo v priebehu 21. storočia.

Spoločnosť so sídlom v Montreale však tiež niesla množstvo dlhov, ktoré vznikli pri budovaní týchto rôznorodých podnikov počas niekoľkých desaťročí, najmä miliardy, ktoré naliala do vývoja osobného lietadla série C, ktoré bolo spustené v roku 2008, aby konkurovalo Boeing a Airbus pre objednávky komerčných leteckých spoločností.

Do roku 2018 sa finančné a prevádzkové problémy stali príliš silnými, čo prinútilo vtedajšieho generálneho riaditeľa spoločnosti Bombardier Alaina Bellemarea začať sa zbavovať kľúčových aktív, najmä predajom Airbusu z programu série C – premenovaného na populárnu leteckú spoločnosť A220. Nasledovalo odpredanie zvyšku obchodných lietadiel, súkromných lietadiel značky Learjet a železničnej jednotky. Subjekt rekreačných produktov, ktorý zahŕňa snežné skútre Ski-Doo a osobné vodné skútre Sea-Doo, bol vyložený v roku 2003.

Nový manažérsky tím na čele s generálnym riaditeľom Éric Martelom a finančným riaditeľom Bartom Demoskym prevzal kontrolu v roku 2020. Okamžite vytvorili ambiciózny, päťročný strategický plán na premiestnenie Bombardieru, so zameraním priamo na jeho najpevnejšiu nohu: vysoko lietajúci priemysel obchodných lietadiel a doplnkových služieb. Ukazuje sa, že ide o inteligentnú kalkuláciu založenú nielen na takmer 40-ročných skúsenostiach spoločnosti Bombardier vo výrobe a marketingu obchodných lietadiel, ale aj na súčasnom stave tohto odvetvia letectva.

Dodávky lietadiel pre obchodné a všeobecné letectvo vlani prekročili 4000 prvýkrát za viac ako desať rokov, informovala vo februári Asociácia výrobcov všeobecného letectva. V porovnaní s rokom 2022 všetky…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/12/how-bombardier-is-cashing-in-on-elites-desire-for-private-jet-travel.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.