Novinky

Larry Fink zo spoločnosti BlackRock vidí, že Fed tento rok zníži sadzby dvakrát, ale nedosiahne cieľ 2 % inflácie

0 0

DUBAJ, SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY – 4. DECEMBER: Larry Fink, generálny riaditeľ spoločnosti Blackrock, vystúpil na diskusii za okrúhlym stolom s názvom „Financovanie novej klimatickej ekonomiky“, počas ktorej opísal naliehavú potrebu „nového finančného prostredia“ na financovanie investícií do globálny energetický prechod v piaty deň klimatickej konferencie UNFCCC COP28 na Expo City Dubai 4. decembra 2023 v Dubaji v Spojených arabských emirátoch. COP28, ktorá prebieha od 30. novembra do 12. decembra, spája zainteresované strany vrátane medzinárodných hláv štátov a iných vodcov, vedcov, environmentalistov, predstaviteľov domorodého obyvateľstva, aktivistov a ďalších, aby prediskutovali a dohodli sa na implementácii globálnych opatrení na zmiernenie dôsledkov zmeny klímy. (Foto: Sean Gallup/Getty Images)

Sean Gallup | Getty Images Novinky | Getty Images

Generálny riaditeľ BlackRock Larry Fink v piatok predpovedal, že Federálny rezervný systém tento rok pravdepodobne ešte zníži úrokové sadzby, ale nesplní svoj inflačný cieľ.

Keďže trhy sú na hrane nad smerovaním menovej politiky, šéf najväčšieho peňažného manažéra na svete povedal, že je nepravdepodobné, že centrálna banka v dohľadnej dobe dosiahne svoj 2-percentný cieľ. A správa začiatkom tohto týždňa ročná miera inflácie bola 3,5 %.

Napriek tomu Fink očakáva, že Fed tento rok pristúpi k určitému zníženiu, pričom možno bude musieť pripustiť, že inflácia zostane vysoká.

“Keď všetci začiatkom tohto roka povedali, že budeme mať šesť škrtov od známych ekonómov, povedal som možno dva,” povedal Fink počas rozhovoru pre CNBC.Vŕzganie na ulici.” „Stále hovorím, že možno dva.”

Aj keď táto prognóza bola mimo konsenzu v januári a februári, je v súlade s prekalibrované očakávania trhu keďže tento rok prevládali vysoké hodnoty inflácie. Predstavitelia Fedu vyjadrili neochotu začať znižovať, kým…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/12/blackrocks-larry-fink-sees-fed-cutting-rates-twice-this-year-but-missing-2percent-inflation-goal.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.