Novinky

Irán spustil bezpilotné útoky na Izrael, uviedli americkí predstavitelia

0 0

Najvyšší iránsky vodca ajatolláh Alí Chameneí sa pozerá na rakvy členov zboru islamských revolučných gárd, ktorí boli zabití pri izraelskom nálete na komplex iránskeho veľvyslanectva v sýrskom hlavnom meste Damask počas pohrebného obradu v Teheráne v Iráne 4. apríla 2024. Úrad iránskeho Najvyššieho

Tlačová agentúra WANA | Cez Reuters

Irán v sobotu podnikol útoky proti Izraelpodľa amerických predstaviteľov eskalácia dlhodobého napätia medzi oboma národmi, ktoré má potenciál vyvolať regionálnu vojnu.

“Irán začal vzdušný útok proti Izraelu,” uviedla v sobotňajšom vyhlásení hovorkyňa Národnej bezpečnostnej rady Adrienne Watsonová. “Spojené štáty budú stáť pri izraelskom ľude a podporovať ich obranu proti týmto hrozbám zo strany Iránu.”

Hovorca izraelských obranných síl Daniel Hagari v sobotu povedal, že Izrael bude pracovať “v úzkej koordinácii” s USA a regionálnymi partnermi na zachytení štartov.

“Monitorujeme hrozbu vo vzdušnom priestore. Ide o hrozbu, ktorej trvá niekoľko hodín, kým sa dostane na územie štátu Izrael,” dodal.

Bidenova administratíva očakáva, že útok Iránu sa zameria na miesta izraelskej vlády, nie civilné alebo náboženské miesta a nie americké aktíva v oblasti, uviedli americkí predstavitelia pre NBC News.

Administratíva očakáva, že útok bude zahŕňať 100 bezpilotných lietadiel, desiatky riadených striel a desiatky balistických rakiet, dodal jeden z predstaviteľov.

Pred útokmi v sobotu prezident Joe Biden bol na ceste späť do Bieleho domu skôr, ako sa pôvodne plánovalo, aby sa stretol so svojím tímom národnej bezpečnosti, vrátane ministra obrany Lloyda Austina a ministra zahraničných vecí Antonyho Blinkena, uprostred rastúcich vyhliadok na iránsky úder.

V sobotu skôr, Iránske revolučné gardy zmocnili sa nákladnej lode plaviacej sa pod portugalskou vlajkou s odkazmi…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/13/iran-has-launched-drone-attacks-at-israel-idf-military-says.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.