Novinky

Tesla v USA znižuje cenu prémiovej asistencie vodiča FSD na polovicu

0 0

Vodiči nabíjajú svoje Tesly vo Fountain Valley v Kalifornii v stredu 20. marca 2024.

Jeff Gritchen | Medianews Group | Getty Images

Tesla v piatok uviedla, že znižuje predplatné svojho prémiového asistenčného systému pre vodičov pre zákazníkov v USA

Zákazníci Tesly sa budú predávať ako balík Full Self-Driving alebo FSD teraz plaťte 99 dolárov mesačne, čo je menej ako predtým 199 dolárov.

Zníženie ceny je v rozpore s predchádzajúcimi sľubmi generálneho riaditeľa Elon Muskktorý opakovane povedal, že náklady na FSD sa zvýšia len vtedy, keď Tesla pridá do systému funkcie a funkcie.

„Cena FSD bude naďalej rásť, pretože softvér sa bude blížiť k plnej schopnosti samoriadenia s regulačným schválením,“ Musk napísal na Twitteri, teraz známej ako X, 18. mája 2020. Vtedy povedal, že „hodnota FSD je pravdepodobne niekde nad 100 000 $“ na auto.

Napriek svojej značke, možnosť FSD spoločnosti dnes nerobí vozidlá Tesla autonómnymi ani funkčnými ako robotax.

Musk sľúbil akcionárom a zákazníkom robotickú axi už roky a povedal, že ich existujúce vozidlá sa po bezdrôtovej softvérovej aktualizácii čoskoro stanú autonómnymi.

Povedal to investorom na telefonát v roku 2019 že autonómne riadenie by premenilo Teslu na spoločnosť s trhovou kapitalizáciou 500 miliárd dolárov, čo je v tom čase viac ako 42 miliárd dolárov. (Spoločnosť má dnes hodnotu viac ako 500 miliárd dolárov aj bez toho, aby vyvinula autonómne auto.) Tesla zdvihnutý viac ako 2 miliardy USD prostredníctvom dlhu a vlastného imania po výzve.

V oznámení, ktoré sa teraz zobrazuje niektorým vodičom prostredníctvom dotykových displejov v ich autách, Tesla hovorí:

“Plná autonómna jazda (pod dohľadom) môže jazdiť s vašou Teslou takmer kdekoľvek. Vykoná zmeny v jazdnom pruhu, vyberie vidlice na sledovanie vašej navigačnej trasy, bude navigovať okolo iných vozidiel a objektov a bude odbočovať doľava a doprava. Musí sa používať so zvýšenou opatrnosťou. a…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/12/tesla-cuts-price-fsd-premium-driver-assistance-option-by-half-in-us.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.