Novinky

AMD a Intel na základe správy, ktorú Čína vyzvala telekomunikačné spoločnosti, aby odstránili cudzie čipy

0 0

Polovodiče sú kľúčovým zameraním obchodnej vojny s technológiami, ktorá prebieha medzi USA a Čínou.

William_potter | Istock | Getty Images

Akcie z Pokročilé mikrozariadenia a Intel ponoril v piatok po Informoval o tom denník Wall Street Journal že Čína nariaďuje najväčším telekomunikačným operátorom v krajine, aby prestali používať zahraničné čipy.

Čínski predstavitelia vydali začiatkom tohto roka smernicu, aby telekomunikačné systémy nahradili nečínske jadrové procesory do roku 2027, informoval denník s odvolaním sa na ľudí oboznámených s touto záležitosťou. V správe sa uvádza, že mandát ovplyvní AMD a Intel.

AMD uzavrelo pokles o 4,2 % na 163,28 USD, zatiaľ čo Intel klesol o 5,2 % na 35,69 USD.

Intel odmietol správu komentovať. AMD nereagovala na žiadosť o komentár.

Čína zaúčtovala pre 27 % spoločnosti Intel príjem v roku 2023, čím sa stala najväčším trhom spoločnosti. AMD vytvorilo 15 % tržieb z Číny vrátane Hongkongu, minulý rok. Ich závislosť od Číny podčiarkuje pokračujúci význam druhej najväčšej svetovej ekonomiky napriek americkým nariadeniam zameraným na obmedzenie exportu čipov do krajiny a snahe Číny byť menej závislý od zahraničných technológií.

Čína v decembri stanovila nové usmernenia odstrániť americké čipy z vládnych počítačov a serverovblokovanie procesorov od AMD a Intelu, informoval minulý mesiac Financial Times.

V októbri 2022 USA zaviedli pravidlá navrhnutý tak, aby obmedzil prístup Číny k pokročilým americkým čipom, najmä tie, ktoré sú kritické pre technológiu umelej inteligencie. Koncom minulého roka USA oznámili nové obmedzenia zabrániť predaju ďalších čipov AI do Čínysnažiac sa uzavrieť vnímané medzery v predchádzajúcom poradí.

AMD nepodarilo získať schválenie v USA pre čip AI je určený pre Čínu a bude musieť požiadať o vývoznú licenciu, informovala agentúra Bloomberg minulý mesiac.

Intel má údajne prežil tlak AMD na ukončenie…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/12/amd-intel-dip-on-report-china-told-telecoms-to-remove-foreign-chips.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.