Novinky

Výnosy amerického ministerstva financií sú v centre pozornosti, pretože investori sledujú ekonomické údaje

0 0

The 10-ročný výnos zo štátnej pokladnice po krátkom dosiahnutí nového ročného maxima v stredu takmer stagnovala.

Referenčná sadzba klesla o menej ako 1 bázický bod na 4,363 %. V jednom bode sa výnos obchodoval na najvyššej úrovni späť do konca novembra.Â

The Výnos 2-ročných štátnych dlhopisov stratil viac ako 1 bázický bod, naposledy na úrovni 4,687 %.

Výnosy a ceny sa pohybujú opačným smerom. Jeden bázický bod sa rovná 0,01 %.

Ukázali to údaje o súkromných mzdách z ADP zverejnené v stredu ráno väčší rast, ako sa očakávalo. Spoločnosti pridali v marci 184 000 zamestnancov, čo je viac ako odhad 155 000 ekonómov oslovených Dow Jonesom. Zároveň zaznamenala najrýchlejšie tempo rastu od júla 2023.

Trhové pohyby prichádzajú, keď investori sledujú ekonomické údaje a pozorne sledujú indície od politikov Fedu o očakávanom počte znížení úrokových sadzieb v roku 2024. Obchodníci vidia takmer 99% pravdepodobnosť, že sadzby zostanú nezmenené na májovom zasadnutí Fedu. CME Fed WatchTool od stredy popoludní. Očakávajú 62,5% pravdepodobnosť zníženia na júnovom stretnutí, čo je výrazný pokles oproti 70,1% hodnote pred týždňom.

Prezident Fedu v Atlante Raphael Bostic povedal tento rok vidí len jedno zníženie sadzieb, a to vo štvrtom štvrťroku. Predseda Fedu Jerome Powell popoludní povedal, že centrálna banka potrebuje viac dôkazov o zmierňovaní inflácie pred znížením nákladov na požičiavanie peňazí.

Predsedníčka Federálneho rezervného systému Cleveland Loretta Mester povedal V utorok stále očakáva zníženie úrokových sadzieb v tomto roku, ale vylúčila, že by sa malo uskutočniť na ďalšom májovom zasadnutí.

Samostatne, prezidentka Fedu v San Franciscu Mary Dalyová, povedal že tento rok očakáva škrty, ale až keď budú existovať presvedčivejšie dôkazy, že inflácia bola utlmená.

Minulý mesiac americká centrálna banka splnila očakávania a opustila menovú politiku…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/03/us-treasury-yields-in-focus-as-investors-track-economic-data.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.