Novinky

Akcionári hlasujú za Nelsona Peltza a Boba Igera

0 0

Bob Iger pózuje s Mickey Mousom na Mickeyho 90. spektakulárnom podujatí v The Shrine Auditorium 6. októbra 2018 v Los Angeles.

Valerie Macon | AFP | Getty Images

Disney Akcionári v stredu znovu zvolili plnú radu mediálneho konglomerátu, ukazujú predbežné výsledky, čím udelili ostrú porážku aktivistovi Nelsonovi Peltzovi a bývalému výkonnému riaditeľovi Marvel Ike Perlmutterovi, ktorí obaja vzrušený pre zmenu v jednej z najznámejších amerických spoločností.

Všeobecne očakávané víťazstvo završuje bojovný mesiac trvajúci proces a potvrdzuje rozhodnutia predstavenstva, od návratu generálneho riaditeľa Boba Igera až po jeho snahy o oživenie mediálnej spoločnosti s hodnotou 223 miliárd dolárov. Peltz a Trian chceli vytlačiť dvoch režisérov – Mariu Elenu Lagomasino a Michaela Fromana – s odvolaním sa na pretrvávajúci nedostatočný výkon, neúspešný proces nástupníctvaa miliardové nesprávne nasmerované investície.

Druhý aktivista, Blackwells, tiež nedokázal získať miesta v správnej rade vo svojej vlastnej dlhotrvajúcej ponuke.

“Chcem poďakovať našim akcionárom za ich dôveru a dôveru v naše predstavenstvo a manažment. Keďže máme za sebou rušivú súťaž v zastúpení, sme dychtiví sústrediť 100 % našej pozornosti na naše najdôležitejšie priority: rast a vytváranie hodnôt pre naše akcionárov a kreatívna dokonalosť pre našich spotrebiteľov,“ uviedol Iger vo vyhlásení.

Disney nasadil značné zdroje do proxy boja. Spoločnosť požiadala o podporu od svojej zakladajúcej rodiny, tvorcu Hviezdnych vojen Georga Lucasa, generálneho riaditeľa JP Morgan Jamieho Dimona a Laurene Powell Jobs, vdovu po Pixare a CEO Apple Steve Jobs.

“Aj keď sme sklamaní z výsledku tejto proxy súťaže, Trian si veľmi váži všetku podporu a dialóg, ktorý sme mali so zainteresovanými stranami Disney. Sme hrdí na vplyv, ktorý sme mali pri preorientovaní sa tejto spoločnosti na vytváranie hodnôt a dobrú správu vecí verejných,” Trian uviedol vo vyhlásení.

Spoločnosť tiež…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/03/disney-annual-meeting-shareholders-vote-on-nelson-peltz-and-bob-iger.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.