Novinky

TSMC evakuuje niektoré výrobné linky po najsilnejšom zemetrasení na Taiwane za posledných 25 rokov

0 0

Letecký pohľad ukazuje robotníkov, ktorí po zemetrasení búrajú zrútenú budovu v okrese Hualien na východe Taiwanu.

Sam Yeh | Afp | Getty Images

Taiwan Semiconductor Manufacturing Coevakuovali niektoré výrobné linky po a Taiwan zasiahlo veľké zemetrasenieV stredu skoro.

Ostrov otriasol a masívne zemetrasenie ktoré sa zrútili budovy a vyvolalo varovanie pred cunami z Japonska a Filipín.

Hovorca TSMC uviedol, že bezpečnostné systémy fungujú normálne.

“Pre zaistenie bezpečnosti personálu boli niektoré továrne evakuované v súlade s postupom spoločnosti,” uviedla osoba vo vyhlásení s tým, že spoločnosť potvrdzuje podrobnosti o dopade.

Akcie TSMC klesli 1,5 % na začiatku obchodovania.

Zemetrasenie zaznamenalo magnitúdu zo 7.4 v okrese Hualien, najväčšie zemetrasenie na ostrove od roku 1999, podľa US Geological Survey. V hlavnom meste Taipei bolo cítiť otrasy.

Informovala o tom agentúra Reuters, s odvolaním sa na taiwanské hasičské oddelenie, že najmenej jedna osoba zomrela a viac ako 50 bolo zranených. Â

The Japonská meteorologická agentúra vydalo varovanie pred cunami pre niektoré južné ostrovy a regióny krajiny, no neskôr tieto označenia odstránilo. The Filipínsky inštitút vulkanológie a seizmológie Po zemetrasení na Taiwane tiež vyhlásili varovanie pred cunami v krajine.

Letové poriadky boli v Japonsku prerušené, s niektorými Letenky Japan Airlines zrušené po zemetrasení na Taiwane.


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/03/tsmc-evacuates-some-factory-lines-after-taiwan-earthquake.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.