Novinky

Prezident Fedu v Atlante Bostic vidí tento rok iba jedno zníženie sadzieb, a to vo štvrtom štvrťroku

0 0

Raphael Bostic v Jackson Hole, Wyoming

David A. Grogan | CNBC

Prezident Federálneho rezervného systému v Atlante Raphael Bostic vyjadril v stredu obavy z tempa inflácie a naznačil, že si nemyslí, že zníženie úrokových sadzieb by malo prísť až oveľa neskôr v tomto roku.

V rozhovore pre CNBC predstaviteľ centrálnej banky povedal, že vysoká produktivita, oživenie v dodávateľskom reťazci a odolný trh práce naznačujú, že inflácia bude klesať „oveľa pomalšie, ako mnohí očakávali“.

„Ak sa ekonomika bude vyvíjať tak, ako očakávam, a to bude svedkom pokračujúcej robustnosti HDP, nezamestnanosti a pomalého poklesu inflácie v priebehu roka, myslím si, že by bolo vhodné, aby sme na konci začali klesať. štvrtého štvrťroka tohto roka,“ povedal na „Squawk Box“Budeme sa musieť pozrieť, odkiaľ prichádzajú údaje.”

Bosticove komentáre prichádzajú tak, ako naznačujú aj iní predstavitelia Fedu túžba pohybovať sa opatrne o znížení sadzieb. Naznačili, že silná ekonomika, ako aj mierna inflácia im dáva čas, aby videli viac dôkazov, že inflácia sa vracia späť k 2% cieľu centrálnej banky.

Minulý mesiac to však naznačila bilancia Federálneho výboru pre voľný trh, ktorého je Bostic členom s hlasovacím právom tento rok vidia tri škrtyza predpokladu prírastkov o štvrť percentuálneho bodu.

To robí z Bostica jedného z jastrabových členov orgánu, ktorý určuje sadzby. Trhy očakávajú, že Fed začne znižovať v júni alebo júli. Pravdepodobnosť sa posunula v stredu ráno, pričom trhom naznačená pravdepodobnosť júnového zníženia sa znížila na 54 %, čo je pokles o približne 10 percentuálnych bodov oproti predchádzajúcemu dňu, podľa meradla FedWatch skupiny CME.

Počas stredajšieho rozhovoru Bostic naznačil, že jeho názory na infláciu a sadzby sa menili tam a späť, keď sledoval, ako sa údaje vyvíjajú z pozitívnych…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/03/atlanta-fed-president-bostic-sees-only-one-rate-cut-this-year-occurring-in-the-fourth-quarter.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.