Novinky

Počet súkromných miezd sa v marci zvýšil o 184 000, čo je lepšie, ako sa očakávalo, hovorí ADP

0 0

Rast pracovných miest v súkromnom sektore sa v marci zvýšil najrýchlejším tempom od júla 2023, čo naznačuje pokračujúci rast na americkom trhu práce, informovala v stredu spoločnosť ADP na spracovanie miezd.

Spoločnosti pridali za mesiac 184 000 zamestnancov, čo je nárast oproti nahor revidovanému februárovému zisku 155 000, čo bol aj odhad Dow Jones za marec.

Okrem výrazného nárastu zamestnanosti ADP oznámila, že mzdy pre pracovníkov, ktorí zostali vo svojom zamestnaní, sa v porovnaní s predchádzajúcim rokom zvýšili o 5,1 %, rovnakou mierou ako vo februári po tom, čo sa ukázalo, že stabilné uvoľňovanie pokračuje už v roku 2023. Tí, ktorí zmenili zamestnanie, zaznamenali nárast o 10 percent. %, tiež vyšší ako v predchádzajúcich mesiacoch.

„Marec bol prekvapivý nielen pre rast miezd, ale aj pre sektory, ktoré ich zaznamenali,“ povedala hlavná ekonómka ADP Nela Richardsonová. “Inflácia sa ochladzuje, ale naše údaje ukazujú, že platy sa zvyšujú v tovaroch aj službách.”

Pracovné zisky boli pomerne široké, na čele s voľným časom a pohostinstvom so 63 000. Medzi ďalšie sektory s výrazným nárastom patrili stavebníctvo (33 000), obchod, doprava a verejné služby (29 000), školstvo a zdravotníctvo (17 000). Profesionálne a obchodné služby zaznamenali stratu 8-tisíc.

Odvetvia súvisiace so službami predstavovali 142 000 z celkového počtu a zvyšok tvorili tovary. ADP, ktorej prieskum je založený na analýze mzdových údajov viac ako 25 miliónov pracovníkov, nesleduje vládne pracovné miesta.

Väčšina rastu pochádzala od spoločností, ktoré zamestnávajú viac ako 50 pracovníkov, pričom malé podniky pridali k celkovému počtu len 16 000. Z regionálneho hľadiska zaznamenal najväčšie zisky Juh, ktorý pridal 91 000 pracovníkov.

Odhad ADP slúži ako predchodca prieskumu nefarmárskych miezd ministerstva práce, ktorý má byť zverejnený v piatok, hoci čísla sa často výrazne líšia. Informoval o tom Úrad pre štatistiku práce ministerstva nárast pracovných miest o 275 000 v…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/03/private-payrolls-increased-by-184000-in-march-better-than-expected-adp-says.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.