Novinky

Medveď Tesla hovorí, že výrobca elektromobilov Elona Muska „skrachuje“, akcie v hodnote 14 dolárov

0 0

Elon Musk, generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, vystupuje na politickom zjazde v Atreju organizovanom Fratelli d'Italia (bratia Talianska) v Ríme, Taliansko, 15. decembra 2023.

Antonio Masiello | Getty Images

Tesla Per Lekander, manažér hedžového fondu, ktorý od roku 2020 shortuje výrobcu elektromobilov Elona Muska, v stredu pre CNBC mohol „skrachovať“, zatiaľ čo jeho akcie by mohli klesnúť na 14 dolárov.

Jeho komentáre prichádzajú po tom, čo Tesla v prvom štvrťroku oznámila 386 810 dodaných vozidiel, výrazne pod aj najnižšími trhovými odhadmi.

“Toto bol skutočne začiatok konca Teslovej bubliny, ktorá bola pravdepodobne najväčšou bublinou na akciovom trhu v modernej histórii,” povedal Lekander, vedúci partner investičnej spoločnosti. Clean Energy Transition, povedal pre CNBC „Squawk Box Europe“.

“Vlastne si myslím, že spoločnosť by mohla skrachovať.” Tesla nebola okamžite k dispozícii na vyjadrenie, keď ju kontaktovala CNBC.

Lekander bol bývalým portfóliovým manažérom v investičnej spoločnosti Lansdowne Partners, ktorý v roku 2018 úspešne vyvolal nárast cien uhlíka. Od roku 2020 má spoločnosť Clean Energy Transition krátke akcie Tesly, čo znamená, že Lekanderova firma bude profitovať, ak akcie automobilky klesnú.

V rozhovore pre CNBC z marca 2021 Lekander vyzval, aby akcie Tesly klesli. V čase rozhovoru akcie Tesly uzavreli na 233,94 dolároch. V utorok akcie uzavreli na úrovni 166,63 USD. Ale Lekander tiež vyzval na návrat tradičných výrobcov automobilov, pričom sa vyzdvihol Volkswagen. Akcie Volkswagenu od tejto výzvy klesli približne o 53 %, hoci začiatkom tohto roka vzrástli.

Lekander posunul svoj medvedí hovor Tesly ďalej, čo naznačuje, že akcie by mohli klesnúť na 14 dolárov za akciu. Povedal, že jeho výzva je založená na odhade, že celoročný zisk Tesly na akciu v tomto roku bude 1,40 dolára. Lekander tvrdí, že Tesla je akcia „bez rastu“ a mala by byť…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/03/tesla-bear-says-elon-musks-ev-maker-will-go-bust-stock-worth-14.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.