Novinky

Právny technologický startup Luminance zvýšil umelú inteligenciu na 40 miliónov dolárov

0 0

Mathisworks | Digitalvision Vectors | Getty Images

Právna technologická firma Luminance získala od investorov čerstvé finančné prostriedky vo výške 40 miliónov dolárov, aby zvýšila svoju stopu v USA a využila tak vlnu záujmu investorov o umelú inteligenciu.

Spoločnosť povedala CNBC, že získala nový kapitál v kole financovania série B vedenom americkým rizikovým fondom March Capital. Do kola investovali aj National Grid Partners, rizikový kapitál National Grid, a právnická firma Slaughter and May.

“Mali sme veľký záujem od mnohých VC,” povedala Eleanor Lightbody, generálna riaditeľka Luminance, v rozhovore pre CNBC v utorok.

Skutočnosť, že AI je teraz „horúcou témou“, určite pomohla, povedala Lightbody, ale dodala, že Luminance má metriky – ako napríklad výkonnosť ročného predaja –, aby zodpovedala záujmu, ktorý získala od investorov.

Lightbody povedal, že podniky investujú do nástrojov AI, ako je Luminance, aby si udržali konkurenčnú výhodu a znížili náklady.

„Každý chce zostať konkurencieschopný,“ povedala pre CNBC. “Chceme vytvoriť príležitosti, o ktorých nevedeli.”

Spoločnosť Luminance uviedla, že jej ročné opakujúce sa príjmy za posledné dva roky vyskočili zhruba päťnásobne, ale odmietla zdieľať údaje s CNBC. Spoločnosť za svojich klientov považuje Koch Industries, Hitachi, Yokogawa, Liberty Mutual, LG Chem a BBC Studios.

Legálne podnikanie

Spoločnosť Luminance, založená v septembri 2015, vyvíja modely strojového učenia, ktoré pomáhajú právnikom automatizovať kontroly zmlúv a skrátiť čas potrebný na ich podpísanie. Spoločnosť bola založená kombináciou právnikov, matematikov a odborníkov na fúzie a akvizície na University of Cambridge.

Predseda Aliancie umelej superinteligencie: Máme „decentralizovanú alternatívu“

Luminance je jednou z mnohých firiem, ktoré generujú rozruch od investorov vďaka humbuku víriacemu okolo umelej inteligencie. Spoločnosti ako OpenAI, Anthropic, Cohere a Mistral…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/02/legal-tech-startup-luminance-rides-ai-hype-to-40-million-fundraise.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.