Novinky

Nemecký kancelár Scholz vysvetlil, prečo naďalej odmieta dodať Ukrajine rakety Taurus

0 0

2024-03-13 17:49:31 – (SITA.sk)

Nemecký kancelár Olaf Scholz v stredu v parlamente obhajoval svoje odmietanie dodať Ukrajine rakety dlhého doletu Taurus a poslancom povedal, že obozretnosť nie je slabosťou.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Nemecko sa stalo druhým najväčším dodávateľom vojenskej pomoci pre Ukrajinu po Spojených štátoch, ale Scholz už mesiace odmieta vyhovieť žiadosti Kyjeva o dodanie rakiet Taurus, ktoré majú dolet až 500 kilometrov.

Scholzov postoj frustruje stredopravicový opozičný blok aj časť vládnej koalície. „Podľa mňa je to zbraň veľmi dlhého doletu,“ povedal Scholz v nemeckom parlamente.

Vzhľadom na to, že je dôležité…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/scholz-nadalej-odmieta-dodat-ukrajine-rakety-taurus-udajne-ich-nemozno-pouzit-bez-nasadenia-nemeckych-vojakov/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.