Novinky

Generálny riaditeľ Palantir hovorí, že otvorené proizraelské názory viedli zamestnancov k odchodu

0 0

Generálny riaditeľ Palantir: Otvorene proizraelské názory viedli zamestnancov k odchodu zo spoločnosti

Palantir Generálny riaditeľ Alex Karp povedal, že niektorí zamestnanci jeho softvérovej spoločnosti odišli kvôli jeho verejnej podpore Izraelu. A očakáva, že z dverí vyjdú viacerí.

“Stratili sme zamestnancov. Som si istý, že stratíme zamestnancov,” povedal Karp v stredajšom rozhovore pre CNBC.Sťahováci peňazí.“ „Ak máte pozíciu, pri ktorej vás nebude stáť strata zamestnanca, nie je to pozícia.“

Karp odpovedal na otázku moderátorky Sary Eisenovej o personálnej fluktuácii v spoločnosti vyplývajúcej z jej kontroverzných postojov.

Generálny riaditeľ Palantir pre generatívnu AI a konkurenciu

Palantir, známy svojou prácou na vládnych zákazkách v oblasti obrany a spravodajstva, poskytol svoju technológiu na podporu ukrajinský a izraelské armády v ich príslušných vojnách. Izrael prisľúbil, že porazí Hamas po vyčíňaní palestínskej militantnej skupiny 7. októbra v južnom Izraeli, pri ktorom zahynulo takmer 1200 ľudí. Podľa tamojšieho ministerstva zdravotníctva, ktoré vedie Hamas, od začiatku vojny zahynulo v Gaze viac ako 30 000 ľudí.

Povedal Karp na Palantir's zárobky minulý mesiac bol “nesmierne hrdý na to, že po 7. októbri, v priebehu niekoľkých týždňov, sme na mieste a sme zapojení do operačne dôležitých operácií v Izraeli.”

Palantir mal v januári v izraelskom Tel Avive prvé tohtoročné zasadnutie správnej rady, po ktorom sa spoločnosť dohodla na „strategickom partnerstve“ s izraelským ministerstvom obrany s cieľom dodať krajine technológie pre jej vojenské úsilie. V novembri Karp potvrdil, že spoločnosť podporuje vládu USA a Izrael a na margo zisku vyhlásil, že “Palantir dodáva svoje produkty len západným spojencom.”

V stredajšom rozhovore Karp opäť potvrdil svoje proizraelské názory. Eisen sa odvolal na rozhodnutie spoločnosti z októbra vydať celostránkovú reklamu v The New York Times a uviedol, že „stojí za Izraelom“.

Peter Thiel, spoluzakladateľ a predseda Palantir…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/03/13/palantir-ceo-says-outspoken-pro-israel-views-led-employees-to-leave-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.