Novinky

Európsky parlament prijal predpisy na ochranu médií, verejné orgány nebudú môcť vyvíjať nátlak na novinárov

0 0

2024-03-13 19:31:39 – (SITA.sk)

Európsky parlament (EP) dal definitívne zelenú novému právnemu predpisu, ktorý je určený na ochranu novinárov a médií pred politickými alebo ekonomickými zásahmi.

Členské štáty Európskej únie (EÚ) zaväzuje, aby chránili nezávislosť médií, a zakazuje všetky formy zásahov do redakčných rozhodnutí. Parlament o tom informoval prostredníctvom svojej webstránky.

Verejné orgány nesmú vyvíjať nátlak

Predpis stanovuje, že verejné orgány nesmú vyvíjať nátlak na novinárov a redaktorov, aby prezradili svoje zdroje, napríklad ich zadržaním, ukladaním sankcií, vykonávaním prehliadok alebo inštaláciou invazívneho sledovacieho softvéru do ich elektronických zariadení.

Použitie špionážneho softvéru je dovolené len v určitých…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/europsky-parlament-prijal-predpisy-na-ochranu-medii-verejne-organy-nebudu-moct-vyvijat-natlak-na-novinarov/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.