Novinky

Zoznámte sa so ženami bojujúcimi za demokraciu

0 0

Julia Navaľnaya, manželka zosnulého vodcu ruskej opozície Alexeja Navaľného, ​​sa zúčastňuje na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii (MSC), v deň, keď bolo oznámené, že Alexej Navaľnyj zomrel väzenskou službou v regióne Jamalo-Nenec, kde si odpykával svoj trest v r. Mníchov, južné Nemecko, 16. februára 2024.

Kai Pfaffenbach | Afp | Getty Images

Julia Navalnaya “nemala na výber.”

To povedal jeden ukrajinský poslanec o manželke zosnulého Alexeja Navaľného, ​​ktorý sa zaviazal pokračovať v politickej práci svojho manžela v boji za demokraciu v Rusku po tom, čo minulý mesiac zomrel v sibírskom väzení.

Keď sa začali objavovať prvé správy o Navaľného smrti, Navaľnaja bola v Mníchove na bezpečnostnej konferencii. Najprv si nebola istá, či správam veriť.

Potom vystúpila na hlavné pódium: “Pomyslela som si: Mám tu stáť pred tebou alebo sa mám vrátiť k svojim deťom? A potom som si pomyslela: Čo by urobil Alexej na mojom mieste? A som si istý, že stáli tu na tomto pódiu.”

Yulia Navalnaya (L) tlieska predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsola po prejave v Európskom parlamente 28. februára 2024.

Frederick Florin | Afp | Getty Images

Od tej chvíle Julia Navalnaja premenila poslanie svojho manžela na svoje.

“Budem pokračovať v práci Alexeja Navaľného. Pokračujte v boji za našu krajinu. A pozývam vás, aby ste stáli vedľa mňa,” uviedla vo video správe zdieľanej na X len o niekoľko dní neskôr.

Pocit nespravodlivosti

Lisa Yasko, 33-ročná a členka ukrajinského parlamentu, povedala, že vie rozprávať. Jej partner je vo väzení v Gruzínsku za to, že sa postavil proti vládnucim orgánom.

Ukrajinská poslankyňa Lisa Yasko prednesie prejav v apríli 2022.

Cristina Quicler | Afp | Getty Images

Yasko, pochádzajúci z Kyjeva, sa stal politickým aktivistom v roku 2014 po takzvanom Majdanovom povstaní, ktoré…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/03/04/yulia-navalnaya-lisa-yasko-sviatlana-tsikhanouskaya-meet-the-women-fighting-for-democracy.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.