Novinky

Bude mať Bratislava milión obyvateľov? Metropolitný inštitút predstavil demografické prognózy

0 0

2024-03-04 06:46:02 – (SITA.sk)

Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) na odbornej konferencii predstavil demografické analýzy a prognózy v kontexte nového územného plánu (ÚP) mesta.

V štúdii podtitulom Demografický potenciál, sociálna a ekonomická geografia – scenáre rozvoja hlavného mesta SR Bratislavy do roku 2050, dáva dátovo podložené odpovede, ktoré výrazným spôsobom posúvajú tvorbu nového ÚP, ako aj iné mestské politiky.

Významný dokument

„Prognóza je významným dokumentom, vďaka ktorému bude mesto môcť lepšie a premyslenejšie plánovať svoj rozvoj. Umožňuje nám pracovať s možnými scenármi o budúcnosti hlavného mesta a zohľadňovať ich v tvorbe nového územného plánu tak, aby reflektoval budúce potreby obyvateľov,“ uviedla riaditeľka MIB…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/bude-mat-bratislava-milion-obyvatelov-metropolitny-institut-predstavil-demograficke-prognozy/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.