Novinky

Microsoft investuje do európskej umelej inteligencie Mistral, aby expandoval za hranice OpenAI

0 0

Prezident Microsoftu hovorí, že AI by mohla byť definujúcou technológiou našej generácie

Microsoft v pondelok oznámila nové partnerstvo s francúzskym start-upom Mistral AI – európskou odpoveďou na výrobcu ChatGPT OpenAI – keďže americký technologický gigant sa snaží rozšíriť svoju stopu v rýchlo sa rozvíjajúcom priemysle umelej inteligencie.

Microsoft uviedol v a vyhlásenie že investovalo do 2 miliardy eur (2,1 miliardy USD), 10-mesačný obchod, ktorý jej pomôže odomknúť „nové komerčné príležitosti“ a expandovať na globálne trhy bez poskytnutia ďalších finančných podrobností.

V rámci dohody budú veľké jazykové modely (LLM) spoločnosti Mistral – technológia stojaca za generatívnymi produktmi AI – dostupné na platforme cloud computingu Microsoft Azure, čím sa po OpenAI stane len druhou spoločnosťou, ktorá bude na tejto platforme hosťovať svoje LLM.

Uvidí tiež, že Microsoft posilní prístup start-upu k novým zákazníkom, keď uvedie svojho viacjazyčného konverzačného asistenta v štýle ChatGPT „Le Chat“ alebo „mačka“.

Logo Mistral AI sa zobrazuje na obrazovke mobilného telefónu.

Anadolu | Getty Images

Prezident Microsoftu Brad Smith v pondelok povedal, že dohoda je „dôležitým“ signálom podpory spoločnosti pre európske technológie.

“Naozaj si myslím, že tento deň je jedným z najdôležitejších dní z hľadiska technologickej podpory Microsoftu pre Európu,” povedal Smith pre CNBC Karen Tso na technologickej konferencii Mobile World Congress v Barcelone v Španielsku.

„V zásade súhlasíme s dlhodobým partnerstvom s Mistral AI, aby mohli trénovať a nasadzovať svoje modely novej generácie pre AI v našich dátových centrách AI, našej infraštruktúre, s okamžitou platnosťou,“ dodal.

Rastúca kontrola

Prichádza v čase, keď spoločnosť Microsoft čelí tlaku zo strany protimonopolných regulačných orgánov EÚ v súvislosti so svojimi správami 13 miliárd dolárov investície do OpenAI so sídlom v San Franciscu. Na otázku, či bola investícia snahou upokojiť obavy z hospodárskej súťaže, Smith povedal, že spoločnosť sa zaviazala mať rôznorodé…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/26/microsoft-invests-in-europes-mistral-ai-to-expand-beyond-openai.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.