Novinky

Bitcoin prvýkrát od decembra 2021 prekonal 54 000 dolárov

0 0

Bitcoin.

Nurphoto | Getty Images

Cena bitcoin vystrelil nad úroveň 54 000 dolárov v pondelok po prebudení z týždňa vlažného obchodovania.

Vlajková loď kryptomeny bola podľa Coin Metrics naposledy vyššia o 5 % na úrovni 54 460,00 USD. Na svojom maxime bitcoin dosiahol 54 965,26 USD a dosiahol najvyššiu úroveň od decembra 2021.

„Dnes je deň vyrovnania pre bitcoinové futures, čo prispieva k cenovému skoku, ktorý vidíme,“ povedal Ryan Rasmussen, analytik Bitwise Asset Management. “Blížime sa k oknu, kde zvyčajne vidíme obchodníkov umiestňovať sa pred znížením bitcoinu na polovicu, ku ktorému dôjde v druhej polovici apríla. Mám podozrenie, že toto je deň, keď sa ľudia začínajú prepadať do býčích pozícií pred znížením o polovicu.”

Väčšinu kryptotrhu pozdvihol bitcoin. Éter získal viac ako 2 % a obchodoval sa za 3 173,87 USD. Solana pridal viac ako 5 % a Cardano's ADA token pokročil o 4 %. Polygón MATIC token vzrástol o 8 %.

Akcie súvisiace s kryptomenami vzrástli. Coinbase a Mikrostratégia vyskočil o 16 %. Nepokojné platformy a Marathon Digitalnajväčší ťažiari bitcoinov, vzrástli o 15 % a 20 %.

Bitcoin sa v týždni, ktorý predchádzal pondelku, kedy začal zlom, obchodoval na rovnakej úrovni a naštartoval ho k 27 % mesačnému zisku.

“Bitcoin sa posledné dva týždne pohybuje okolo 52 000 dolárov a hľadá príležitosť, ako preraziť,” povedal Owen Lau, analytik spoločnosti Oppenheimer, ktorý uviedol pozitívny idiosynkratický vývoj v oblasti regulácie kryptomien a zvyšujúcej sa maloobchodnej účasti.

V nedávnej poznámke Nikolaos Panigirtzoglou z JPMorgan poukázal na to, že po prestávke v januári sa maloobchodný apetít po kryptomenách vo februári odrazil a bol významnou hnacou silou rastu cien. Poukázal na tri kľúčové katalyzátory, ktoré pomáhajú vysvetliť obnovený maloobchodný záujem: zníženie bitcoinu na polovicu a ďalší technologický upgrade Etherea – obe…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/26/bitcoin-resumes-its-rally-ripping-through-54000-for-the-first-time-since-december-2021.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.