Novinky

“Je príliš skoro hovoriť”, ak sa objaví dohoda o rukojemníkoch s Izraelom

0 0

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu predsedá schôdzi kabinetu v Kirya, kde sídli izraelské ministerstvo obrany, v Tel Avive v Izraeli 17. decembra 2023.

Menahem Kahanna | Reuters

izraelský premiér Benjamin Netanjahu v nedeľu zmiernil očakávania o časovom pláne možnej rukojemníckej dohody s Hamasom, zatiaľ čo Biely dom vyjadril nádej, že dohoda nadobudne podobu v najbližších dňoch.

“Hamas začal len s bláznivými požiadavkami. Je príliš skoro povedať, či sa ich vzdal,” povedal Netanjahu na CBS. “Čeliť národu.”

“Ale ak ich opustia a dostanú sa do toho, čo nazývate loptička – nie sú ani v meste. Sú na inej planéte – ale ak sa dostanú do rozumnej situácie, potom áno, budeme mať rukojemníkov.”

Počas piatkového stretnutia v Paríži vyjednávači z Izraela, Egypta, Kataru a USA postúpili v rámci novej dohody o rukojemníkoch, ktorá by prepustila desiatky rukojemníkov Hamasu výmenou za niekoľko stoviek palestínskych väzňov zadržiavaných Izraelom a dočasné zastavenie oheň.

Pokrok v novej dohode dal Bielemu domu obnovenú nádej, že konečná dohoda by mohla vzniknúť už tento týždeň.

“Stále sa o tom rokuje, pokiaľ ide o stanovenie podrobností,” povedal poradca pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan v relácii CNN “State of the Union” a dodal, že Katar a Egypt musia návrh ešte prediskutovať s Hamasom.

“Dúfame, že v najbližších dňoch sa nám podarí dospieť do bodu, kedy skutočne dôjde k pevnej a konečnej dohode o tejto otázke.”

Medzitým izraelské obranné sily upevňujú detaily na evakuáciu civilistov a začatie útoku Rafah, mesto na juhu, kde sa uchýlila viac ako polovica obyvateľov Gazy. Netanjahu povedal, že na nedeľu má naplánované stretnutie, aby prehodnotil plán IDF v Rafahu.

Netanjahu povedal, že zatiaľ čo on…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/25/netanyahu-hostage-deal-white-house-seeks-agreement.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.