Novinky

Výpadok mobilnej siete AT&T v Spojených štátoch narúša životne dôležité služby

0 0

Robotník vyliezol na vežu mobilnej komunikácie v Oaklande v Kalifornii.

Justin Sullivan | Getty Images

Výpadok mobilnej siete vo štvrtok skoro zasiahol tisíce AT&T používateľov v Spojených štátoch, ruší hovory a textové správy, ako aj tiesňové služby vo veľkých mestách vrátane San Francisca.

Približne 70 000 incidentov bolo hlásených okolo 10:00 ET, podľa údajov z webovej stránky Downdetector.com na sledovanie výpadkov. Príčina štvrtkového výpadku nebola bezprostredne jasná.

“Niektorí naši zákazníci dnes ráno zažívajú prerušenia bezdrôtových služieb,” uviedla AT&T vo vyhlásení pre CNBC. “Naliehavo pracujeme na tom, aby sme im obnovili službu. Odporúčame používať volanie cez Wi-Fi, kým sa služba neobnoví.”

Nárast výpadkov začal okolo 4:00 ráno východného času a podľa Downdetector vyvrcholil okolo 74 000 hlásených incidentov o 8:30 východného času.

Akcie AT&T klesli vo štvrtok ráno po výpadkoch približne o 2 %.

Výpadok AT&T ovplyvnil schopnosť ľudí dostať sa k záchranným službám vytočením čísla 911, uviedol príspevok na platforme sociálnych médií X od hasičského zboru v San Franciscu.

„Sme si vedomí problému, ktorý ovplyvňuje zákazníkov bezdrôtovej siete AT&T pri uskutočňovaní a prijímaní akýchkoľvek telefónnych hovorov (vrátane volaní na číslo 911),“ uviedli hasiči na platforme.

Starosta Atlanty Andre Dickens v príspevku na X uviedol, že mesto môže prijímať a uskutočňovať odchádzajúce hovory na číslo 911, ale zákazníci AT&T v tejto oblasti hlásili problémy.

“Dostali sme hovory od zákazníkov AT&T, že ich mobilné telefóny sú v režime SOS. Všetky otázky smerujte na obnovenie služby spoločnosti AT&T,” povedal Dickens.

Štátna polícia v Massachusetts uviedla, že ľudia zaplavovali ich centrum 911 hovormi, ktoré sa snažili zistiť, či služba funguje z ich mobilných telefónov.

“Prosím, nerobte to. Ak môžete úspešne uskutočniť netiesňový hovor na iné číslo prostredníctvom…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/22/cellular-outages-hit-thousands-in-us-and-att-users-most-affected.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.