Novinky

Väčšina firiem v najväčšom svetovom skúšobnom období sa toho drží

0 0

Cestujúci na nástupišti na frankfurtskej hlavnej stanici vo Frankfurte v Nemecku v piatok 19. januára 2024. Nemecké úsilie o oživenie svojej stagnujúcej ekonomiky sa chystá nabrať experimentálny obrat, pretože množstvo spoločností sa zúčastňuje pilotného projektu na – denný týždeň, pričom odborové zväzy tvrdia, že by to zamestnancov mohlo nielen zanechať zdravšími a šťastnejšími, ale aj produktívnejšími.

Bloomberg | Bloomberg | Getty Images

Väčšina spoločností zapojených do najväčšej svetovej skúšky štvordňového pracovného týždňa si podľa novej správy urobila politiku trvalou.

Zo 61 britských spoločností, ktoré sa zúčastnili počas šiestich mesiacov pilot v roku 2022Najmenej 54 (89 %) uviedlo, že politika stále platí, zatiaľ čo 31 firiem (51 %) uviedlo, že natrvalo prešli na štvordňový pracovný týždeň.

Zainteresované spoločnosti boli pozvané, aby sa zúčastnili na následnej štúdii rok po doteraz najväčšej svetovej skúške o kratšom pracovnom týždni.

Výsledky, zverejnené v stredu think tank Autonomy, ukázali, že všetci konzultovaní projektoví manažéri a generálni riaditelia uviedli, že štvordňový týždeň mal pozitívny vplyv na ich organizáciu, pričom viac ako polovica (55 %) opísala vplyv ako „veľmi pozitívny“.

Prevažná väčšina (82 %) opýtaných spoločností uviedla pozitívny vplyv na pohodu zamestnancov, zatiaľ čo 50 % zaznamenalo pozitívny vplyv na zníženie fluktuácie zamestnancov a takmer jedna tretina (32 %) uviedla, že táto politika výrazne zlepšila nábor zamestnancov.

Juliet Schor, autorka správy a profesorka sociológie na Boston College, opísala jednoročné výsledky ako “vynikajúce” a uviedla, že zistenia ukázali, že pozitívne účinky kratšieho pracovného času sú “skutočné a dlhodobé.”

“Celkové výsledky sa udržali a v niektorých prípadoch sa dokonca naďalej zlepšovali,” uviedol Schor vo vyhlásení.

“Fyzické a duševné zdravie a rovnováha medzi pracovným a súkromným životom sú výrazne lepšie ako po šiestich mesiacoch. Vyhorenie a život…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/22/four-day-working-week-most-firms-in-worlds-biggest-trial-stick-to-it.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.