Novinky

Turecko drží úrokovú sadzbu na úrovni 45 % prvýkrát po 8 mesiacoch zvyšovania

0 0

Turecká vlajka nad budovou DenizBank. Očakáva sa, že Turecko pôjde k volebným urnám v nedeľu.

Ismail Ferdous | Bloomberg | Getty Images

Turecká centrálna banka vo štvrtok ponechala svoju kľúčovú úrokovú sadzbu na úrovni 45 % napriek prudko rastúcej inflácii po ôsmich po sebe nasledujúcich mesiacoch zvyšovania.

Tento krok sa všeobecne očakával, keďže banka v januári uviedla, že áno 250 bázických bodov Napriek tomu by to bola posledná túra v tomto roku inflácia je teraz približne 65 %.

Spotrebiteľské ceny v krajine s 85 miliónmi obyvateľov minulý mesiac podľa údajov tureckej centrálnej banky oproti decembru vyskočili o 6,7 %, čo je ich najväčší mesačný skok od augusta. Index spotrebiteľských cien sa v januári medziročne zvýšil o 64,8 %.

Toto je vývojový príbeh a bude čoskoro aktualizovaný.


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/22/turkey-holds-interest-rate-at-45percent-for-first-time-after-8-months-of-hikes.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.