Novinky

Akcie spoločnosti Nvidia stúpli o 14 % v obchode pred uvedením na trh po zisku z nárazníkov poháňaných AI

0 0

Jensen Huang, prezident spoločnosti Nvidia, držiaci CPU superčipu Grace používaného na generatívnu AI na hlavnej prezentácii Supermicro počas Computex 2023.

Walid Berrazeg | Lightrocket | Getty Images

Nvidia akcie vyskočili o viac ako 14 % v predmarketovom obchode vo štvrtok po zverejnení čipového giganta rekordné zárobky, ktoré prekonali odhady Wall Street.

Americký technologický gigant vykázal za svoj fiškálny štvrtý štvrťrok príjmy vo výške 22,10 miliardy dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 265 %, pričom čistý príjem vzrástol o 769 %, keďže spoločnosť naďalej zaznamenáva nárast vzrušenia z umelej inteligencie.

Čipy Nvidia sa používajú na trénovanie obrovských modelov AI, ako sú modely vyvinuté spoločnosťou Microsoft a Meta.

Nvidia nevidí žiadne známky spomalenia. Spoločnosť predpovedá, že jej príjmy v aktuálnom štvrťroku dosiahnu 24 miliárd dolárov, čo je výrazne pred odhadmi.

“Podmienky sú v zásade vynikajúce pre pokračujúci rast” v roku 2025 a neskôr, povedal v stredu analytikom generálny riaditeľ Nvidie Jensen Huang, čím prispel k býčiemu sentimentu okolo akcií.

Podnikanie v oblasti dátových centier spoločnosti Nvidiaktorá zahŕňa grafické karty H100 spoločnosti, ktoré sa používajú na školenia AI, zaznamenala v štvrtom štvrťroku tržby 18,4 miliardy USD, čo predstavuje 409% medziročný rast.

Čínske emisie Nvidie boli zmietnuté bokom, pretože boom poháňaný AI pokračuje

Pozitívny výhľad od Nvidie vyvolal vo štvrtok kolo upgradov brokerov. JPMorgan zvýšila svoj cenový cieľ pre akcie Nvidie zo 650 na 850 USD, zatiaľ čo Bank of America Global Research zvýšila svoj cieľ z 800 na 925 USD.

Akcie Nvidie vo štvrtok uzavreli na úrovni 674,72 USD. Akcie boli pred správou o zisku pod tlakom, pretože obchodníci vyberali zisk a investori sa obávali, že Nvidia nemusí byť schopná naplniť vysoké očakávania.

Ale jeho trhové čísla rozptýlili tieto obavy a tiež vytiahol ďalšie globálne akcie čipov vyššie.


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/22/nvidia-shares-pop-12percent-in-premarket-trade-after-ai-fueled-bumper-earnings-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.