Novinky

Taliansky región Lombardsko zápasí so znečisteným ovzduším, úrady zaviedli prísne antismogové opatrenia

0 0

2024-02-20 19:58:22 – (SITA.sk)

V talianskom regióne Lombardsko zaviedli prísne antismogové opatrenia pre Miláno a osem okolitých provincií. Je to súčasťou snahy bojovať proti mimoriadne zlému znečisteniu vzduchu.

Opatrenia zahŕňajú zákaz činnosti ťažkých motorových vozidiel počas dňa a zavedenie limitov na vykurovanie a priemyselné poľnohospodárske aktivity v daných provinciách.

Predpovede počasia netešia

Nedostatok zrážok a vetra zhoršil úrovne znečistenia ovzdušia v Taliansku, obzvlášť na severe v údolí rieky Pád.

Časti talianskeho polostrova sú v zime často zasiahnuté obdobiami zlej kvality ovzdušia, a to vďaka kombinácii nízkych zrážok, priemyselných emisií a emisií z vozidiel a pohorí, ktoré zachytávajú smog, pripomína agentúra AP.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/taliansky-region-lombardsko-zapasi-so-znecistenym-ovzdusim-urady-zaviedli-prisne-antismogove-opatrenia/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.