Novinky

Trestný rozsudok zakladateľa Binance CZ odložený na koniec apríla

0 0

Changpeng Zhao, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Binance, sa 16. júna 2022 zúčastňuje konferencie Viva Technology venovanej inováciám a startupom na výstavisku Porte de Versailles v Paríži.

Benoit Tessier | Reuters

Trestný rozsudok Binance zakladateľ Changpeng Zhao na a prania špinavých peňazí Podľa pondelkového oznámenia federálneho súdu v Seattli bolo obvinenie odložené do 30. apríla.

Tento záznam nevysvetľoval, aké by bolo dvojmesačné oneskorenie pri odsúdení Zhaa, kanadského štátneho príslušníka všeobecne známeho ako „CZ“, ktorý je v Spojených štátoch slobodný na 175 miliónov dolárov.

Zhaov právnik William Burck odmietol komentovať, keď sa ho pýtali na odklad. CNBC požiadala ministerstvo spravodlivosti o zdržanie.

Federálne usmernenia pre odsúdenie navrhujú pre Zhaa maximálny trest 18 mesiacov väzenia, ale prokurátorov údajne zvažovali požiadať o prísnejší trest.

Zhao sa 21. novembra priznal k obvineniu z neudržiavania účinného programu boja proti praniu špinavých peňazí na Binance, najväčšej svetovej burze kryptomien. V rámci tejto prosby súhlasil, že odstúpi z funkcie výkonného riaditeľa Binance a zaplatí pokutu 50 miliónov dolárov.

Binance zároveň súhlasila so zaplatením pokút a reštitúcií vo výške 4,3 miliardy dolárov ako súčasť svojho priznania viny k sprisahaniu s cieľom vykonávať nelicencovaný obchod s prevodom peňazí, pričom takýto obchod vykonáva a porušuje zákon o medzinárodných núdzových ekonomických silách.

Prečítajte si viac o politike CNBC

„Binance umožňovala nezákonným aktérom slobodne obchodovať a podporovala aktivity od sexuálneho zneužívania detí cez nelegálne narkotiká až po terorizmus,“ povedala ministerka financií Janet Yellenová, keď spoločnosť a Zhao priznali vinu.

Zhao mal byť pôvodne odsúdený na 23. februára.

Sudca v prípade Zhao začiatkom decembra zamietol jeho žiadosť, aby mohol cestovať do svojho domu v…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/12/criminal-sentencing-of-binance-founder-cz-postponed-to-late-april-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.