Novinky

Saudskoarabský minister energetiky upozornil na zastavenie ropných kapacít Aramca na zelený prechod

0 0

Saudskoarabský minister energetiky Abdulaziz bin Salman 5. októbra 2022.

Bloomberg | Bloomberg | Getty Images

Saudskoarabský štátom kontrolovaný ropný gigant Aramco pozastavil svoje plány na rozšírenie kapacít z dôvodu zeleného prechodu, povedal v pondelok minister energetiky Abdulaziz bin Salmán a zdôraznil, že budúcnosť energetickej bezpečnosti spočíva v obnoviteľných zdrojoch energie.

“Myslím si, že sme túto investíciu (kapacity Aramco) odložili jednoducho preto, že… prechádzame. A prechod znamená, že aj naša ropná spoločnosť, ktorá bola kedysi ropnou spoločnosťou, sa stala uhľovodíkovou spoločnosťou. Teraz sa stáva energetickou spoločnosťou,” Saudskoarabský princ povedal počas panelu otázok a odpovedí na Medzinárodnej konferencii o ropných technológiách v Dhahráne a poznamenal, že Aramco investuje do ropy, plynu, petrochémie a obnoviteľných zdrojov.

Dňa 30. januára prekvapilo saudskoarabské ministerstvo energetiky trhy smernicou, ktorá inštruovala saudskoarabskú väčšinovú spoločnosť Aramco, ktorá bola zverejnená v roku 2019, zastaviť plány na zvýšenie maximálnej kapacity produkcie ropy z 12 miliónov barelov denne na 13 miliónov barelov denne do roku 2027. Ministerstvo v tom čase nezverejnilo dôvod svojho rozhodnutia, čo vyvolalo otázky o potenciálnych obavách Saudskej Arábie o budúcnosť dopytu po rope v súvislosti s postupujúcim energetickým prechodom.

Saudskoarabský minister energetiky v pondelok spresnil, že rozhodnutie nebolo prijaté unáhlene a bolo výsledkom neustáleho skúmania trhových podmienok.

“Sme v (a) nepretržitom režime kontroly a kontroly a kontroly, jednoducho preto, že musíte vidieť realitu (trhu),” povedal.

Smernica Saudskej Arábie pre Aramco bola „obozretná“, hovorí poradenská spoločnosť v oblasti ropy a zemného plynu

Ceny ropy sa prehnali vlnami volatility v dôsledku pandémie Covid-19, ktorú zavážilo nižšie oživenie čínskeho dopytu a inflačné tlaky, než sa očakávalo. Globálne hnutie za dekarbonizáciu a odvrátenie klimatickej krízy presmerovalo energetické spoločnosti z…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/12/saudi-energy-minister-pins-aramcos-oil-capacity-halt-on-green-transition.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.