Novinky

NATO nemôže byť vojenskou alianciou a la carte, reagoval šéf európskej diplomacie na Trumpove vyjadrenia

0 0

2024-02-12 10:53:50 – (SITA.sk)

Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) si nemôže dovoliť byť alianciou závislou od rozmarov amerického prezidenta. Ako referuje web news.sky.com, v pondelok to povedal šéf európskej diplomacie Josep Borrell.

Vojenská aliancia a la carte

Narážal tým na skutočnosť, že americký exprezident Donald Trump navrhol, aby Spojené štáty nechránili spojencov NATO, ktorí neinvestujú dosť peňazí na svoju obranu pred potenciálnou ruskou inváziou.

NATO nemôže byť vojenskou alianciou a la carte… V závislosti od humoru prezidenta USA,“ povedal Borrell.

Podkopávanie bezpečnosti

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg v nedeľu varoval, že uchádzač o…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/nato-nemoze-byt-vojenskou-alianciou-a-la-carte-reagoval-sef-europskej-diplomacie-na-trumpove-vyjadrenia/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.