Novinky

Najväčším problémom Číny je nedostatok dôvery: Standard Chartered CEO

0 0

Nová čínska ekonomika „prekvitá“, hovorí Standard Chartered

DUBAJ, Spojené arabské emiráty – Čína čelí deficitu dôvery, keďže jej ekonomika prechádza masívnou transformáciou a narastajú obavy z pokračujúcej majetkovej krízy, povedal generálny riaditeľ bankovníctva na pódiu dubajského summitu svetových vlád.

“Najväčším problémom Číny je pre mňa nedostatok dôvery. Externým investorom chýba dôvera v Čínu a domácim sporiteľom chýba dôvera,” povedal Bill Winters, generálny riaditeľ banky Standard Chartered zameranej na rozvíjajúce sa trhy, v pondelok počas panelovej diskusie pre CNBC Dan Murphy.

“Myslím si však, že Čína prechádza veľkým prechodom zo starej ekonomiky na novú,” dodal Winters. „Ak navštívite novú ekonomiku, ktorú mnohí z vás majú – ja mám – je na vzostupe, úplne sa rozmáha, s dvojciferným tempom rastu a vo všetkom, čo súvisí s elektromobilmi, celý dodávateľský reťazec, všetko, čo súvisí s udržateľným financovaním a udržateľnosťou atď. .”

Investori pozorne sledujú Čínu, ktorej kolísanie akciového trhu, problém s defláciou a majetkové problémy vrhajú tieň na vyhliadky globálneho rastu. Podľa správy Medzinárodného menového fondu dokončenej koncom decembra 2023 dopyt po novom bývaní v Číne je nastavený na pokles približne o 50 % v nasledujúcom desaťročí.

Znížený dopyt po novom bývaní sťaží absorbovanie prebytočných zásob, čo “predĺži prispôsobenie sa v strednodobom horizonte a zaťaží rast,” uvádza sa v správe. Nehnuteľnosti a súvisiace odvetvia tvoria asi 25% hrubého domáceho produktu Číny.

Šéf MMF: Čína musí ukázať odhodlanie prijať ekonomické reformy

Výkonná riaditeľka MMF Kristalina Georgieva v nedeľu v Dubaji pre CNBC zdôraznila, že Peking považuje za potrebné reformy, aby zastavil svoje ekonomické problémy.

Medzinárodný veriteľ diskutoval s Čínou o „dlhodobejších štrukturálnych problémoch, ktoré musí krajina riešiť,“ povedala Georgievová. „Naša analýza ukazuje, že bez hlbokých štrukturálnych reforiem rast v…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/13/chinas-biggest-problem-is-lack-of-confidence-standard-chartered-ceo.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.