Novinky

Exorcista vyzýva na „duchovnú vojnu“ proti „rastúcemu zlu“

0 0

Exorcista vyzýva na „duchovnú vojnu“, pretože „vznikajúce zlo“ znamená, že exorcizmus trvá dvakrát dlhšie ako pred 50 rokmi.

Otec Chad Ripperger, dlhoročný katolícky kňaz a exorcista, bije na poplach pred rastúcim „démonickým náporom“ a vyzýva veriacich, aby bojovali proti temným silám.

Otec Ripperger varoval pred vzostupom démonických síl minulý týždeň počas hodinovej prednášky v slávnej Katedrále svätého Patrika v New Yorku. Dôvod prudkého nárastu démonickej aktivity podľa otca Rippingera spočíva vo veľkom počte ľudí páchajúcich „zlé skutky“ a v poklese svätosti medzi veriacimi.

„Pred rokom 1963 bol priemerný čas na oslobodenie niekoho z plného vlastníctva jeden až dva dni. Možno týždeň vonku,“ vysvetlil.

„Po roku 1963 to, čo trvalo jeden až dva dni, trvalo osem mesiacov až dva roky na oslobodenie priemerného človeka. Potom sú teraz v priemere štyri roky na to, aby sme niekoho oslobodili. Sú na to dva dôvody.

„Jedným z nich je, že svet je oveľa horší a démoni sú oveľa mocnejší. Druhou zložkou je (ako) fungujú exorcizmy, čo nazývajú ex opere operantis Ecclesiae.

“Čo to znamená? Znamená to, že to, ako svätí sú ľudia v Katolíckej cirkvi, určuje, aké účinné sú moje modlitby, keď vstúpim na sedenie.

„To nám hovorí, že je tu zásadný problém s členmi Cirkvi. Nie sú takí svätí, ako boli ich náprotivky v minulosti,“ tvrdil.

Hoci Fr. Ripperger uvádza smrteľný hriech, nárast počtu ľudí páchajúcich zlo vo svete a pokles svätosti ako primárne faktory zvýšenej aktivity medzi temnými živlami, pripomína nám, že sám Boh dovolí démonickému vplyvu, aby posvätil veriacich.

„Jedným z hlavných dôvodov, prečo Boh dopúšťa démonov v našom živote, je to, aby nás posvätil, pretože keď s nimi bojujeme a stávame sa pre nich nástrojmi spravodlivosti… je to v očiach Boha záslužné a v skutočnosti to pozdvihuje naše miesto v nebi. Svätý Pavol to povedal: ‚Zapojte starovekého hada a získajte korunu slávy.‘“

Originál článok: https://anomalien.com/exorcist-calls-for-spiritual-warfare-against-growing-evil/

Zdroj : anomalien.com
Obrázok zdroj:anomalien.com a pixabay.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.