Novinky

Elon Musk musí svedčiť pri vyšetrovaní SEC o jeho prevzatí Twitteru

0 0

Na tomto obrázku je 23. júla 2023 vo Varšave v Poľsku podobizeň Elona Muska na mobilnom zariadení s logami X a Twitter v pozadí.

Jonathan Raa | Nurphoto | Getty Images

Tesla a CEO SpaceX Elon Musk musí svedčiť pri vyšetrovaní americkej komisie pre cenné papiere a burzy v súvislosti s jeho akvizíciou Twitteru v roku 2022. Americký sudca nariadil na súde podania v sobotu.

Ako už skôr uviedla CNBC, SEC to vyšetruje či sa Musk alebo ktokoľvek iný dopustil podvodu s cennými papiermi v roku 2022, keď miliardár začal nakupovať akcie na Twitteri a budovanie podielu pred jeho pákovým odkúpením spoločnosti sociálnych médií.

Musk ZATVORENÉ jeho akvizíciou Twitteru v októbri 2022 v rámci obchodu v hodnote približne 44 miliárd dolárov a odvtedy ho premenoval na X.

V objednať z 10. februára 2024 federálna sudkyňa Laurel Beeler napísala, že hoci Musk a jeho právny tím tvrdili, že predvolanie SEC v tejto záležitosti predstavovalo obťažovanie miliardára, federálny finančný regulátor bol „v jeho právomoci“ a ich predvolanie bolo „ a hľadá relevantné informácie“ pre ich vyšetrovanie.

Federálny finančný regulátor a Musk majú teraz jeden týždeň na to, aby určili dátum a miesto jeho svedectva.

Musk, jeho právny zástupca Alex Spiro a SEC okamžite nereagovali na žiadosti o komentár.

Musk sa opakovane snažil napadnúť, ak nie odobrať autoritu federálnym regulačným agentúram.

Napríklad požiadal o Najvyšší súd USA zrušiť dohodu o urovnaní, ktorú on a Tesla predtým uzavreli s SEC. Dohoda vyžadovala od Muska, aby jeho tweety o jeho biznise s elektrickými vozidlami schválil „Twitter sitter“ predtým, ako ich zverejní. Muskovi právnici argumentovali, že dohoda stanovila Muskovi protiústavnú podmienku a predstavuje porušenie jeho práva na slobodu prejavu.

V inom…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/12/elon-musk-must-testify-in-sec-probe-of-his-twitter-takeover.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.