Novinky

Správa o zisku TSMC za 4. štvrťrok 2023

0 0


Jakub Porzycki | Nurphoto | Getty Images

Najväčší zmluvný výrobca čipov na svete Taiwanská spoločnosť vyrábajúca polovodiče vo štvrtok vykázala lepší zisk a výnosy, než sa očakávalo v dôsledku slabších makroekonomických podmienok.

Tu sú výsledky TSMC za štvrtý štvrťrok oproti odhadom konsenzu LSEG:

  • Výnosy: 625,53 miliardy nových taiwanských dolárov (19,62 miliardy USD) oproti očakávaným 618,31 miliardy NT USD
  • Čistý príjem: 238,71 miliardy NT$ oproti očakávaným 225,22 miliardám NT$

Informovala o tom TSMC tržby klesli o 1,5 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom na 625,53 miliardy NT$, zatiaľ čo čistý príjem klesol o 19,3 % oproti predchádzajúcemu roku na 238,71 miliardy NT$. To sa porovnáva s usmernenia TSMC za štvrtý štvrťrok tržieb medzi 18,8 a 19,6 miliardy USD.

TSMC sa počíta Apple a Nvidia medzi svojich najväčších klientov. TSMC vyrába najpokročilejšie procesory, ktoré nájdete v telefónoch iPhone od Apple.

„Vo štvrtom štvrťroku sa výnosy sekvenčne zvýšili o 14,4 % (od tretieho štvrťroka), podporované pokračujúcim silným nárastom našej špičkovej 3-nanometrovej technológie,“ uviedla spoločnosť TSMC vo svojom výkaz ziskov za štvrtý štvrťrok.

Výrobcovia čipov ako napr Samsung Electronics a SK Hynix oznámili pokles štvrťročných ziskov v dôsledku postpandemického prepadu dopytu po spotrebnej elektronike, ako sú smartfóny a notebooky. To viedlo k tomu, že výrobcovia smartfónov a počítačov zápasili s nadmernými zásobami čipov.

ale Analytici hovoria, že zásoby čipov u výrobcov smartfónov a počítačov klesajú a očakávajú, že dopyt po doplnení zásob sa zvýši.

V jeho správa o príjmoch za tretí štvrťrok v októbri TSMC uviedla, že jej podnikanie je podporované špičkovou 3-nanometrovou technológiou a vyšším dopytom po 5-nanometrových technológiách, čiastočne kompenzovaným neustálou úpravou zásob zákazníkov.

„Silný nárast spoločnosti TSMC v aplikáciách N3 a AI ju radí k hlavným príjemcom v oblasti polovodičov AI,“ Brady Wang, spolupracovník…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/tsmc-q4-2023-earnings-report.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.