Novinky

Šéf OSN varuje pred „vážnymi nezamýšľanými následkami“ vo vývoji AI

0 0

Generálny tajomník OSN Antonio Guterres vystupuje na zhromaždení počas stretnutia Svetového ekonomického fóra (WEF) v Davose 17. januára 2024. (Foto: Fabrice COFFRINI / AFP) (Foto: FABRICE COFFRINI/AFP cez Getty Images)

Fabrice Coffrini | Afp | Getty Images

Generálny tajomník Organizácie Spojených národov António Guterres v stredu vyzval politických a obchodných lídrov, aby uprednostnili globálnu stratégiu, ktorá sa bude zaoberať dvojitými hrozbami umela inteligencia a klimatická kríza.

V osobitnom prejave na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose Guterres varoval, že rýchly rozvoj AI môže mať za následok „vážne nezamýšľané následky“.

“Je dobré byť späť a vidieť, ako Davos zdôrazňuje globálnu krízu dôvery,” povedal Guterres vo svojom úvodnom prejave.

“Verím, že táto kríza je priamym výsledkom paradoxu, ktorému čelí náš svet. Tvárou v tvár (a) sérii existenčných hrozieb, ktoré predstavuje utekajúci klimatický chaos a utekajúci vývoj umelej inteligencie bez zábran, sa zdá, že sme bezmocní konať spoločne, ” pridal.

“Obnova dôvery” je hlavnou témou výročného stretnutia WEF. WEF hovorí, že tohtoročný program v Davose stelesňuje ducha „návratu k základom“ otvoreného a konštruktívneho dialógu medzi tvorcami politík, vedúcimi podnikateľmi a občianskou spoločnosťou s AI. sa stáva hlavnou témou diskusie.

Čo je Svetové ekonomické fórum?

Zástancovia AI tvrdia, že technológiu možno využiť v prospech ľudstva niekoľkými spôsobmi, vrátane rýchleho sledovania diagnóz pacientov, pomoci pri modelovaní klimatických zmien a v boji proti kybernetickým útokom.

Microsoft Generálny riaditeľ Satya Nadella v utorok povedal že je presvedčený, že je potrebná globálna koordinácia v oblasti AI a dohoda o súbore noriem a vhodných ochranných zábradlí pre túto technológiu.

Americký technologický gigant je hlavným hráčom v pretekoch vo vývoji AI miliardy dolárov do OpenAIfirma za…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/17/un-chief-warns-of-serious-unintended-consequences-in-ai-development.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.