Novinky

Nechceme vidieť umelú inteligenciu „Hirošima,“ varuje generálny riaditeľ Salesforce

0 0

Marc Benioff, spoluzakladateľ, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Salesforce, v rozhovore so Sarou Eisen z CNBC na výročnom stretnutí Svetového ekonomického fóra v Davose vo Švajčiarsku 17. januára 2024.

Adam Galici | CNBC

Technologický priemysel stanovuje bezpečnostné protokoly a zavádza princípy dôvery v súvislosti s vyvíjajúcim sa softvérom AI, ktorý zasiahol celý svet, aby sa vyhol „hirošimskému momentu“, povedal generálny riaditeľ Salesforce Marc Benioff na paneli Svetového ekonomického fóra v Davose vo Švajčiarsku.

“Toto je obrovský moment pre AI. Umelá inteligencia urobila za posledný rok alebo dva roky obrovský skok vpred,” poznamenal vo štvrtok, pričom uznal, že uprostred rýchleho tempa jej pokroku sa táto technológia “môže naozaj pokaziť.”

“Nechceme, aby sa niečo naozaj pokazilo. Preto ideme napríklad na ten bezpečnostný summit. Preto hovoríme o dôvere,” povedal Benioff, r.minulý rok na podujatí v Spojenom kráľovstve.

“Nechceme zažiť Hirošimu. Videli sme, ako sa technológia naozaj pokazila, a videli sme Hirošimu. Nechceme vidieť AI Hirošimu. Chceme sa uistiť, že máme rozum teraz okolo toho.”

V súvislosti s dôveryhodnosťou, používaním a potenciálnou informačnou zaujatosťou AI narástli obavy, pričom kritici na celom svete kladú otázky týkajúce sa softvéru, ktorý má nahradiť ľudských pracovníkov. Začiatkom tohto týždňa vydal Medzinárodný menový fond správu, v ktorej to varoval mohlo by to ovplyvniť takmer 40 % pracovných miest na celom svete rozmachom umelej inteligencie.

Neexistujú žiadne dokonalé stratégie AI – kľúčový je „pohyb k akcii“, hovorí CEO poradenskej spoločnosti

New York Times v decembri upozornili na potenciál softvéru pre zneužívanie duševného vlastníctva spustila žalobu proti spoločnosti Microsoft a tvorcu ChatGPT OpenAIobviňujúc spoločnosti z porušovania autorských práv a školenia ich veľkých jazykových modelov na obsahu novín.

Salesforce má vzhľad v hre po spustení vlastného generatívneho softvéru AI Einstein GPT a pripojení k…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/we-dont-want-to-see-an-ai-hiroshima-salesforce-ceo-warns.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.