Novinky

Generálny riaditeľ spoločnosti Google hovorí, že v roku 2024 je potrebné znížiť počet pracovných miest, aby slúžili „ambicióznym cieľom“

0 0


Sundar Pichai, generálny riaditeľ spoločností Google a Alphabet, hovorí o umelej inteligencii počas konferencie think-tanku Bruegel v Bruseli v Belgicku 20. januára 2020.

Yves Herman | Reuters

Google generálny riaditeľ Sundar Pichai varuje zamestnancov, že tento rok príde k ďalšiemu prepúšťaniu, keďže spoločnosť pokračuje v presúvaní investícií do oblastí, ako je umelá inteligencia.

V správe s názvom „Priority 2024 a budúci rok“, ktorú zamestnanci dostali v stredu večer, Pichai povedal: „Máme ambiciózne ciele a tento rok budeme investovať do našich veľkých priorít. V správe, ktorú získala CNBC, Pichai uviedol, že vedenie spoločnosti sa tento týždeň pripravuje na zdieľanie svojich cieľov v oblasti AI na tento rok a zverejní svoje OKR 2024 (ciele a kľúčové výsledky).

„Skutočnosť je taká, že na vytvorenie kapacity pre túto investíciu musíme urobiť ťažké rozhodnutia,“ napísal Pichai. Pre niektoré tímy to znamená elimináciu rolí, čo zahŕňa „odstránenie vrstiev na zjednodušenie vykonávania a riadenia rýchlosti,“ dodal.

Praskne bublina pre technologických pracovníkov?

The Verge bol prvý, kto podal správu o memorande. Hovorca Google neodpovedal okamžite na žiadosť o komentár.

Najnovšie signály odosielania správ Pichai pokračovali v znižovaní nákladov v spoločnosti Google po mnohých kolách prepúšťania, ktoré sa začali v januári 2023, keď spoločnosť oznámil rušilo 12 000 pracovných miest, teda zhruba 6 % pracovnej sily na plný úväzok. Google tiež znížiť na niektoré výhody, ako aj notebooky a vybavenie.

Odkedy sa obrátil kalendár, Googlezrušiť niekoľko stoviek ďalších pracovných miest v oblastiach vrátane centrálneho inžinierstva, hardvéru a reklama.

Pichai v stredajšom memorande uviedol, že „aby sme boli vopred pripravení, niektoré tímy budú naďalej rozhodovať o alokácii zdrojov“. Povedal, že prepúšťanie nebude v rozsahu minuloročného zníženia a „nedotkne sa každého tímu“.

Akcie materskej spoločnosti Google Alphabet minulý rok vyskočili o 55 %, keďže technologický…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/17/google-ceo-says-job-cuts-needed-in-2024-to-serve-ambitious-goals.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.