Novinky

E. Jean Carroll vypovedá po strete exprezidenta a sudcu

0 0

Právnička bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa Alina Habba Crossová vypočúva E. Jean Carrollovú pred sudcom Lewisom Kaplanom počas druhého občianskeho súdneho konania, v ktorom Carroll pred desiatkami rokov obvinil Trumpa zo znásilnenia, na federálnom súde na Manhattane v New Yorku, USA, 18. januára 2024 v tomto náčrt súdnej siene.

Jane Rosenberg | Reuters

Federálny sudca vo štvrtok rýchlo stratil trpezlivosť Donald Trumpprávnika, keď grilovala E. Jean Carrollovú o jej príjmoch a histórii sociálnych médií ako súčasť občianskeho súd za ohováranie.

“No tak, toto je Dôkaz 101!” povedal sudca Lewis Kaplan v reakcii na obhajobu právnik Otázky Aliny Habba o tom, koľko peňazí Carroll v súčasnosti zarába.

Kaplan tiež povedal, že Habba sa “opakuje” recitovaním dlhého zoznamu príspevkov na X, predtým Twitteri, a útočila na Carrolla v roku 2019 krátko po tom, čo prvýkrát verejne obvinila Trumpa, že ju pred desaťročiami znásilnil.

Proces na federálnom súde na Manhattane sa vedie s cieľom určiť odškodné, ktoré Carroll dlhuje Trump za hanlivé vyhlásenia, ktoré urobil po tom, čo odvysielala žiadosť o znásilnenie.

Carroll tiež poprel Habbov návrh, že jej postavenie a povesť sa v posledných rokoch mohli zlepšiť. Autorka a publicistka uviedla, že žaluje Trumpa, aby získala späť svoju starú povesť.

Svedok znalca Carrollovej neskôr vo štvrtok vypovedal, že náprava jej reputácie by stála až 12,1 milióna dolárov.

Kaplanova netrpezlivosť s Habbovým krížovým výsluchom prišla deň po Trumpovi narazili so sudcom otvoreným súd.

E. Jean Carroll vstupuje na federálny súd na Manhattane v druhom občianskom súdnom konaní po tom, čo obvinila bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa zo znásilnenia pred desiatkami rokov v New Yorku, USA, 18. januára 2024.

Shannon Stapleton | Reuters

Trump chýbal v súdnej sieni už druhý deň Carrollovej výpovede. Namiesto toho bol v Palm Beach na Floride, aby sa zúčastnil…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/trump-trial-e-jean-carroll-testimony-ex-president-judge-clash.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.