Novinky

Apple sa vyhýba zákazu predajom najnovších hodiniek bez funkcie kyslíka v krvi

0 0


Apple Inc. iPhone 8, Airpods a Apple Watch sedia na nabíjačke AirPower počas podujatia v divadle Steva Jobsa v Cupertine, Kalifornia, USA, v utorok 12. septembra 2017.

David Paul Morris | Bloomberg | Getty Images

Apple odstráni funkciu krvného kyslíka zo svojich najnovších hodiniek Apple Watch, čo je krok, ktorý spoločnosti umožní pokračovať v dovoze a predaji zariadení v USA, keď bojuje s Polia na súde.

Upravené verzie Apple Watch Series 9 a Ultra 2 sa začnú predávať vo štvrtok, uviedol Apple vo vyhlásení. Obe zariadenia boli predstavené v septembri.

Keď používateľ klepne na ikonu kyslíka v krvi na upravených hodinkách, na displeji sa zobrazí upozornenie, ktoré používateľa nasmeruje na vysvetlenie na webovej stránke spoločnosti Apple.

Už niekoľko mesiacov vedie Apple spor o duševné vlastníctvo so spoločnosťou Masimo, ktorá vyrába zdravotnícke pomôcky. V októbri Medzinárodná obchodná komisia zistila, že senzory hodiniek Apple na meranie kyslíka v krvi porušili Masimove patenty.

Dotknuté hodinky boli nakrátko zakázané v decembri predtým, ako Apple dostal dočasný odklad. Ale v stredu odvolací súd zrušil súdny príkaz ktoré zablokovali účinnosť zákazu. Súd nezrušil rozhodnutie ITC, ktoré je momentálne v odvolaní.

Pre Apple je nezvyčajné odstraňovať funkcie z vydaných produktov. Absencia snímača kyslíka v krvi by mohla spôsobiť, že zariadenie bude pre niektorých spotrebiteľov menej atraktívne.

„Až do odvolania, Apple podniká kroky, aby splnil rozsudok a zároveň zabezpečil, že zákazníci budú mať prístup k Apple Watch s obmedzeným prerušením,“ povedal hovorca Apple pre CNBC. “Tieto kroky zahŕňajú uvedenie verzie Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 v Spojených štátoch bez funkcie Blood Oxygen. Nemá to žiadny vplyv na predtým zakúpené Apple Watch, ktoré obsahujú Blood…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/17/apple-avoid-ban-by-selling-latest-watches-without-blood-oxygen-feature.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.