Novinky

Apple opäť zakázal v USA predávať hodinky so senzorom kyslíka v krvi

0 0


Reklamy na inteligentné hodinky Apple sa zobrazujú, keď si zákazníci prezerajú príslušenstvo pre inteligentné hodinky v obchode Apple v New Yorku, USA, 26. decembra 2023.

Eduardo Munoz | Reuters

Apple bude opäť zakázaný predaj hodinky s krvou kyslíkové senzory Počnúc štvrtkom to uviedol americký odvolací súd pre federálny okruh.

Súdny príkaz v stredu nerozhodol o snahe spoločnosti Apple zvrátiť zákaz americkej Medzinárodnej obchodnej komisie pre spoločnosť predávať dotknuté hodinky v Spojených štátoch. Zrušila však súdny príkaz, ktorý blokoval účinnosť zákazu, kým sa čaká na odvolanie.

Zákaz vyplýva zo sporu o duševné vlastníctvo so spoločnosťou Masimo, ktorá vyrába zdravotnícke pomôcky. V októbri Medzinárodná obchodná komisia zistila, že senzory kyslíka v krvi spoločnosti Apple porušili duševné vlastníctvo spoločnosti Masimo.

Akcie Apple v stredajšom popoludňajšom obchodovaní mierne klesli.

Zákaz bráni spoločnosti Apple dovážať predmetné zariadenia – Apple Watch Series 9 aj Ultra 2. In DecemberApple sa rozhodol nakrátko odstrániť dotknuté hodinky zo svojich online a maloobchodných predajní, hoci maloobchodníci s týmito zariadeniami na sklade ich môžu stále predávať.

Začiatkom tohto týždňa súdne podania naznačovali, že Apple dostal súhlas od Colná správa USA za upravenú verziu svojich hodiniek Apple Watch, ktorým chýba funkcia kyslíka v krvi, a preto už neporušujú duševné vlastníctvo spoločnosti Masimo. Mohlo by to otvoriť cestu pre návrat upravených Apple Watch na pulty amerických obchodov. Zástupca spoločnosti Apple začiatkom tohto týždňa odmietol rozhodnutie colnej správy komentovať.

Masimo tvrdil, že Apple po odmietnutí partnerstva zbabral niekoľko svojich vrcholových manažérov a skopíroval jeho technológiu.

Generálny riaditeľ spoločnosti Masimo Joe Kiani minulý mesiac pre CNBC povedal, že jeho spoločnosť je otvorená vysporiadaniu sa s Apple.

Ak si Apple musí naďalej uchovávať svoje najnovšie…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/17/apple-again-banned-from-selling-watches-in-us-with-blood-oxygen-sensor.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.