Novinky

Akciové trhy: Dobré dáta, zlé správy?

0 0


Obchodníci pracujú na pôde newyorskej burzy počas popoludňajšieho obchodovania 17. januára 2024 v New Yorku.

Michael M. Santiago | Getty Images Novinky | Getty Images

Táto správa je z dnešného CNBC Daily Open, nášho nového bulletinu o medzinárodných trhoch. CNBC Daily Open prináša investorom informácie o všetkom, čo potrebujú vedieť, bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Ako to, čo vidíš? Môžete sa prihlásiť na odber tu.

Čo dnes potrebujete vedieť

Dow padá o tri dni
Modrý čip
Priemyselný priemer Dow Jones padol za tretí deň po sebe v stredu. Ďalšie dva hlavné indexy Wall Street tiež klesli, keďže lepšie než očakávané údaje o maloobchodných tržbách pomohli zvýšiť výnosy štátnych dlhopisov. Poklesli aj európske akcie s britskými akciami na čele regionálne straty po britská inflácia zaznamenala v decembri prekvapivý medziročný nárast o 4 %.

Silný maloobchodný predaj
Maloobchodný predaj v USA bol za posledný mesiac roku 2023 vyšší, než sa očakávalo, v znamení toho, že nákupy počas sviatkov sa zvýšili. Maloobchodné tržby za december vzrástli o 0,6% v porovnaní s 0,4% nárastom očakávaným podľa odhadu Dow Jones. Za rastom stojí oblečenie, doplnky a online nakupovanie.

Dimon v Davose
JPMorgan Chase Generálny riaditeľ Jamie Dimon bol jedným z najočakávanejších hostí Svetové ekonomické fórum v Davose, Švajčiarsko. Dimon diskutoval rôznych tém od finančných po geopolitické riziká. On bolo vidieť aj chválu postoj bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa k americkej ekonomike, imigrácii a daniam.

Predaj Apple Watch je v USA opäť zakázaný
Americký odvolací súd pre federálny okruh obnovil zákaz predaja Apple's hodinky s snímače kyslíka v krvi. Zákaz nadobudne účinnosť vo štvrtok a ovplyvní modely Apple Watch Series 9 a Ultra 2. Súdny príkaz vychádza zo sporu o duševné vlastníctvo s výrobcom zdravotníckych pomôcok Masimo.

(PRO) Lacné energetické zásoby
Profesionáli tvrdia, že niektorí…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/stock-markets-good-data-bad-news-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.