Novinky

Neúspešné odkúpenie JetBlue necháva Spirit Airlines pred ťažkou cestou vpred

0 0


Dopravné lietadlo spoločnosti JetBlue pristáva v pondelok 25. apríla 2022 popri lietadle spoločnosti Spirit Airlines na medzinárodnom letisku Fort Lauderdale Hollywood.

Joe Cavaretta | Sun Sentinel | Getty Images

Spirit Airlines je na neistých nohách po JetBlue AirwaysNavrhované prevzatie rozpočtového dopravcu za 3,8 miliardy dolárov bolo zablokované federálnym sudcom tento týždeň.

Pozorovatelia priemyslu tvrdia, že dopravca by mohol byť nútený znížiť svoje už aj tak nízke tarify ešte viac. Niektorí analytici z Wall Street tvrdia, že diskontný dopravca by sa mohol musieť reštrukturalizovať, ak nie zlikvidovať.

Akcie spoločnosti Spirit po vydaní rozhodnutia v utorok klesli o 47 %. Oni boli pokles o ďalších 22% v stredu zaznamenala nové rekordné minimum 5,74 USD na akciu, potom sa mierne zotavila.

Spirit, ktorého posledným ziskovým rokom bol rok 2019, mal problémy ešte pred rozhodnutím: Ide o navigáciu uzemnenia niektorých úzkotrupých prúdových lietadiel Airbus pre Pratt & Whitney motora problémya v dôsledku pandémie čelí mäkšiemu dopytu, ako sa očakávalo, spolu s vyššími nákladmi.

Dopravca by mohol hľadať iného kupca, “ale pravdepodobnejším scenárom je podanie podľa kapitoly 11, po ktorom bude nasledovať likvidácia,” uviedla v poznámke Helane Becker, analytička leteckej spoločnosti TD Cowen. “Uvedomujeme si, že to znie alarmujúco a drsne, ale realita je taká, že veríme, že existujú obmedzené scenáre, ktoré umožnia Spiritu reštrukturalizovať.”

Potenciálny bankrot by mohol prinútiť leteckú spoločnosť, ktorá je známa svojimi nízkymi tarifami a poplatkami za všetko ostatné, ako je výber sedadla a príručná batožina, ešte viac znížiť tarify.

“Možno uvidíme šokujúce ceny na hlavných trasách Spirit, keď sa dopravca bude snažiť priniesť čo najviac hotovosti,” napísal Becker.

Ikona akciového grafuIkona burzového grafu

skryť obsah

Akcie Spirit Airlines a JetBlue Airways po tom, čo sudca zablokoval ich navrhované zlúčenie.

Spirit a ďalší dopravcovia zápasia s vyššími platmi zamestnancov a inými nákladmi, zatiaľ čo prudký nárast…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/17/spirit-could-slash-fares-restructure-after-failed-jetblue-takeover.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.